Foto: Chris Auld

Kolarz polskiej drużyny World Tour CCC Team Victor De la Parte powiedział w wywiadzie dla hiszpańskiego dziennika “AS”, że odnalazł swoje miejsce w “Pomarańczowych” i zdradził plany na nadchodzący sezon. 

De la Parte sezony 2017 i 2018 spędził w barwach Movistaru, a w momencie formowania się zespołu CCC został w nim zakontraktowany. Jego rola w ekipie “Pomarańczowych” polega przede wszystkim na pomocy liderom, ale pomimo to Bask zdołał zanotować kilka lokat w pierwszej dziesiątce, a nawet w pierwszej trójce, jak podczas jednego z etapów Wyścigu dookoła Chorwacji. Przejechał w mijającym roku jeden wielki tour – Giro d’Italia, który ukończył na dwudziestym pierwszym miejscu w klasyfikacji generalnej.

Poprzedni sezon De la Parte zainaugurował w wyścigu Tour Down Under w Australii, czyli już w połowie stycznia, a teraz zrobi to nieco później – 5 lutego w Volta a la Comunitat Valenciana. Nie zna jeszcze pełnego kalendarza swoich startów, ponieważ będzie on zależał od liderów, którym pomaga. Jednym z nich jest Greg Van Avermaet, którego chwalił za osobowość i profesjonalne podejście do sportu.

– On jest bardzo dobrym kolegą z zespołu, wielkim liderem i wprowadza miłą atmosferę. Jest cudowny. Trudno jest być liderem i radzić sobie z presją, ale on odznacza się skromnością i pokorą

– uważa De la Parte.

Dziennikarz hiszpańskiego dziennika poprosił go również o zdradzenie kulis atmosfery, jaka panuje w zespole CCC. De la Parte przyznał, że Polacy są inni z uwagi na przynależność do bardziej powściągliwej kultury, ale pomimo to bardzo cieszy się z pobytu w tej drużynie.

– Polacy reprezentują inną kulturę, są zimniejsi. Ale z biegiem czasu okazali się super. Robią w tej drużynie wiele rzeczy i chcą pokazać, że są najlepsi. Na początku odbiera się ich jako poważnych, ale później zyskujesz do nich zaufanie i wiesz, że to są dobrzy ludzie. Myślę, że niemożliwe byłoby w innych ekipach lub dyscyplinach sportu, by zawodnicy wychodzili ze swoim właścicielem “na miasto”, a tutaj tak właśnie jest. Wszyscy jesteśmy przyjaciółmi

– dodał Victor De la Parte, mówiąc, że na 2020 rok życzy sobie nadal cieszyć jazdą na rowerze i pobytem w CCC, który daje mu profesjonalizm i spokój.