fot. AG2R La Mondiale

Ekipa AG2R La Mondiale, kolejny rok z rzędu, będzie chciała liczyć się na wszystkich frontach. Jeśli chodzi o wyścigi po bruku, czołową postacią ponownie powinien być Oliver Naesen, który zaprezentował swój kalendarz startów na pierwszą część sezonu.

Naesen, ścigając się we francuskim teamie, zyskał na jakości naprawdę wiele. Dzięki temu praktycznie zawsze jest on wymieniany w gronie faworytów różnych wyścigów jednodniowych, z brukowanymi monumentami włącznie. Nie dziwi więc fakt, że Belg w sezonie 2020 skupi się własnie na tego typu imprezach.

Sezon 29-letniego kolarza rozpocznie się w lutym od Vuelta Communidad Valenciana. Następnie Belg pojawi się jeszcze na trasie Clasica de Almeria i Vuelta a Andalucia. Później doświadczony specjalista od klasyków powalczy już głównie w wyścigach klasycznych. W jego planach znajują się starty w Omloop Het Nieuwsblad, Mediolan – Sanremo, E3 BinckBank Classic, Dwars door Vlaanderen oraz dwóch monumentach – De Ronde i Paryż – Roubaix.

Jednocześnie możliwe, że nie jest to końcowa wersja kalendarza Naesena na pierwszą część sezonu. Niewykluczone, że zobaczymy go także podczas Tirreno – Adriatico oraz Amstel Gold Race.