Foto: ASO / Alex Broadway

Hiszpański dziennik „AS” podał kalendarz startów Nairo Quintany na przyszły sezon. Znajdują się w nim dwa wielkie toury – Tour de France i Vuelta a España, choć udział w tym drugim będzie zależał od tego, czy drużyna Arkéa-Samsic otrzyma dziką kartę uprawniającą do udziału. 

Nairo Quintana, który pożegnał się z Movistarem, rozpoczyna całkowicie nowy rozdział w swojej sportowej karierze. Po ośmiu latach spędzonych pod skrzydłami Eusebio Unzué, 29-latek podpisał kontrakt z francuską drużyną drugiej dywizji Arkéa-Samsic. Podczas oficjalnej prezentacji hiszpańskiej Vuelty rozmawiał z mediami o swoim kalendarzu startów na nadchodzący sezon, który wygląda następująco:

– mistrzostwa Kolumbii,

– Tour de la Provence,

– Tour de Haut-Var,

– Paris-Nice,

– Volta Catalunya,

– Amstel Gold Race,

– Fléche Wallone,

– Liége-Bastogne-Liége

– Tour de France,

– igrzyska olimpijskie

– Vuelta a España (jeśli Arkéa-Samsic otrzyma dziką kartę),

– MŚ w Szwajcarii.

Kolumbijczyk dobrze ocenił trasę Wyścigu dookoła Hiszpanii i wyraził chęć startu w nim, zaznaczając jednocześnie, że to, czy tak się stanie nie zależy wyłącznie od niego.

– Trasa mi się podoba. Według pierwotnego planu chciałbym się tam [na Vuelcie] pojawić, ale zależy to od organizatorów wyścigu i jego dyrektora Javiera Guilléna

– powiedział Quintana, który wraz z Francuzem Warrenem Barguilem będzie liderem zespołu Arkéa-Samsic w przyszłym sezonie.

Przypomnijmy, że w drużynie tej będzie ścigał się także Polak Łukasz Owsian (poprzednio CCC Team).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments