fot. Movistar Colombia

W stolicy Kolumbii Bogocie, gdzie znajduje się kolumbijska siedziba telekomunikacyjnej firmy Movistar, odbyło się pożegnalne spotkanie ze zwycięzcą Giro d’Italia i Vuelta a España Nairo Quintaną, który od przyszłego sezonu będzie kolarzem francuskiego zespołu Arkéa-Samsic.

 – Z Movistarem przeżyłem najlepsze momenty w swojej karierze. Wiele radości, ale także smutków. Jednakże ta ekipa dała mi wszystko

– powiedział Nairo Quintana.

Kolumbijczyk spędził w drużynie Eusebio Unzué osiem lat. W tym czasie wygrał dwa wielkie toury – Giro d’Italia i hiszpańską Vueltę, zanotował dziesięć miejsc w pierwszej dziesiątce trzytygodniowych wyścigów, wygrał klasyfikację górską i młodzieżową w Tour de France, a także trzy razy stał na podium tego francuskiego wyścigu. W sumie w niebieskiej koszulce odniósł 43 zwycięstwa.

– Będą miał z pobytu w tej drużynie bardzo miłe wspomnienia – spuścizna, jaką zostawiliśmy dzieciom; ślad, jaki zostawiliśmy w tym sporcie. Bardzo się cieszę, że miałem w to wszystko swój wkład. Ale to, co cieszy mnie najbardziej to wsparcie, jakie dostałem od kolumbijskich kibiców

– mówił wzruszony Quintana.

Z drużyną Arkéa-Samsic 29-latek podpisał dwuletni kontrakt. W trakcie pobytu we francuskiej drużynie będzie dążył do spełnienia wytatuowanego na ręce marzenia – zwycięstwa w Tour de France.

– Rozpoczynam teraz nowy etap w karierze, do którego będę musiał się zaadoptować. Wierzę, że nadal będę w stanie dobrze się prezentować i zachęcam was do kontynuowania wspierania mnie. Gdziekolwiek będę się ścigał, będę starał się robić jak najlepsze rzeczy dla mojego kraju. Nadal również będę współpracował z Movistarem dla kolumbijskich dzieci

– kontynuował.

Quintana wzruszył się najbardziej, gdy mówił o swoich kolegach z drużyny i treningowych towarzyszach, którzy wspierali go w każdym momencie. Rozpłakał się i nie mógł dokończyć wypowiedzi.

Nairo Quintana otrzymał pamiątkową koszulkę Movistaru, a zgromadzona na spotkaniu publiczność obejrzała materiał video z jego najważniejszymi triumfami i podziękowaniami od pracowników kolumbijskiego Movistaru. Film można obejrzeć poniżej.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments