fot. Deceuninck - Quick Step

Jak widać, zwycięskiego kalendarza się nie zmienia. Julian Alaphilippe, podobnie jak przed rokiem, rozpocznie ściganie od Vuelta a San Juan, by później powalczyć w Tour Colombia.

Zgodnie z głosami ogólnoświatowej kapituły, Julian Alaphilippe został uznany najlepszym zawodnikiem sezonu 2019. Nie dziwne więc, że Francuz nie ma zamiaru czegokolwiek zmieniać przed zbliżającym się rokiem, który może być dla niego jeszcze lepszy. Tym samym gwiazda Deceuninck – Quick Step pojawi się na trasie Veulta a san Juan oraz Tour Colombia.

Przed rokiem zanotowałem bardzo dobry początek podczas imprez w Ameryce Południowej. To dla mnie wspaniałe wspomnienie, które jest jeszcze mocniejsze ze względu na niesamowitych kibiców. Niezmiernie się cieszę, że ponownie się tam pojawię, próbując osiągnąć kilka solidnych wyników

– powiedział Alaphilippe.

Jak wiadomo, głównymi celami Francuza w sezonie 2020 będą ardeńskie klasyki i Tour de France. Niewykluczone jednak, że zobaczymy go też walczącego na trudnej trasie Igrzysk Olimpijskich, która może mu bardzo odpowiadać.