Zwycięzca tegorocznej edycji Volta a Catalunya wróci na trasę hiszpańskiego wyścigu. Organizatorzy imprezy poinformowali, że Miguel Angel Lopez planuje wrócić na górzyste trasy we wschodniej Hiszpanii.

Wyścig Volta a Catalunya, od momentu przejęcia w kalendarzu miejsca w drugiej połowie marca, bardzo mocno zyskał na znaczeniu. W ostatnich latach w Barcelonie i okolicach pojawiało się wiele gwiazd światowego peletonu, tworząc znakomite widowisko.

Nie inaczej będzie także w przyszłym sezonie. Swój ponowny start w imprezie potwierdził Miguel Angel Lopez, który w 2020 roku bronić będzie tytułu zdobytego kilka 9 miesięcy temu.

Co ważne, Kolumbijczyk nie jest pierwszym zawodnikiem, który potwierdził swój start we wschodniej Hiszpanii. W Katalonii pojawią się też m.in. Nairo Quintana, Warren Barguil, Rafał Majka czy Ruben Fernandez.

Przyszłoroczna edycja Volta a Catalunya odbędzie się w dniach 23-29 marca. Podobnie jak w poprzednich latach, na trasie imprezy nie powinno zabraknąć trudnych, górskich podjazdów, które ustalą finałową kolejność w klasyfikacji generalnej.