Caja Rural-Seguros RGA / teamcajarural-segurosrga.com

Na skutek nieprawidłowości w paszporcie biologicznym Domingosa Gonçalvesa, który jeździł w hiszpańskiej ekipie w ostatnim roku jego zespół zostanie ukarany zawieszeniem przez Komisję Dyscyplinarną UCI. 

Portugalczyk jeździł dla hiszpańskiej drużyny, także w 2016 roku, a kolejne dwa lata spędził w ekipie ze swojego kraju Radio Popular Boavista. To właśnie w latach 2016-2018 w jego paszporcie biologicznym nastąpiły nieregularne wahania wartości parametrów krwi. Jednoznacznie wskazuje to, że w tym okresie stosował on środki dopingujące. Ekipa w komunikacie prasowym odniosła się do tego faktu.

Jako obrońcy wiarygodności kolarstwa i zasad fair play zastosujemy się do regulacji antydopingowych Międzynarodowej Unii Kolarskiej i zakończymy naszą współpracę z Domingosem Gonçalvesem za jego nieprawidłowości w paszporcie biologicznym, które miały miejsce wiele miesięcy przed dołączeniem do ekipy w 2019 roku

– czytamy w oficjalnym komunikacie zespołu.

Gonçalves rok temu został podwójnym mistrzem swojego kraju. Najprawdopodobniej ten sukces zostanie mu odebrany. Jest to drugi przypadek stosowania dopingu przez członka zespołu Caja Rural w przeciągu 12 miesięcy. Podobne anomalie w swoim paszporcie biologicznym miał Hiszpan Jaime Roson, który na początku bieżącego roku został zawieszony czteroletnim zakazem startów. Te nieprawidłowości wystąpiły w styczniu 2017 roku, gdy był kolarzem drużyny Caja Rural.  

Hiszpańska ekipa będzie teraz oczekiwać na decyzje Komisji Dyscyplinarnej UCI. W takich przypadkach przepisy są bezwzględne. Okres braku możliwości startów w wyścigach będzie wynosić od 15 do 45 dni. Nie wiadomo jeszcze od kiedy ta kara będzie liczona. Jest możliwe, że będzie to od momentu pierwszego planowanego wyścigu przez hiszpańską ekipę.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments