fot. Team Vorarlberg Santic

Claudio Imhof zmienia zespół. Od przyszłego roku reprezentant Szwajcarii będzie ubierał koszulkę Vorarlberg Santic.

Szwajcar przebywa obecnie w Cambridge, gdzie bierze udział w Pucharze Świata w kolarstwie torowym. Wczoraj wraz ze swoją ekipą zdobył tam złoty medal i pobił rekord kraju w wyścigu drużynowym na dochodzenie. Vorarlberg zamieścił na swoim profilu facebookowym post, w którym gratulował mu dobrego wyniku i ogłosił, że w przyszłym sezonie Szwajcar będzie jego nowym zawodnikiem.

Imhof nie tylko jest świetnym torowcem, który ma na koncie medale zarówno mistrzostw Europy, jak i świata, ale ostatnio całkiem nieźle radzi sobie również na szosie. W tym roku wrócił do poważnego ścigania – jako zawodnik jeżdżącego w kolarskiej trzeciej ligi wykręcał na tyle dobre wyniki, że udało mu się załapać do reprezentacji Szwajcarii – najpierw na Tour de Romandie i Tour de Suisse, a później na Mistrzostwa Europy i Mistrzostwa Świata.

Na tych pierwszych zdołał zająć 12. miejsce w jeździe indywidualnej na czas – jedno miejsce za naszym Marcinem Białobłockim. Jeśli w kolejnych miesiącach jeszcze mocniej postawi na szosę, to jego nowy zespół może mieć z niego mnóstwo pożytku.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments