janorschkePiąty etap wyścigu Tour of China odbył się w Chengdu Pengzhou. Na płaskiej końcówce zwyciężył Grischa Janorsche (Team Vorarlberg). Trzeci był lider wyścigu – Kamil Gradek (BDC MarcPol)

Główną – a właściwie jedyną – trudnością na tym odcinku ścigania był podjazd najwyższej kategorii, który umiejscowiony był mniej więcej w połowie drogi. Cały etap liczył 101.5 km. Do końca wyścigu pozostały jeszcze dwa dni, na których kolarze zmierzą się z kilkoma podjazdami, tym razem znajdującymi się nieco bliżej mety, ale na razie Kamil Gradek (BDC MarcPol) radzi sobie świetnie. Dziś finiszował jako trzeci, a wyprzedzili go jedynie były kolarz NetAppu – Janorsche i były kolarz Ag2r La Mondiale, Boris Shpilevsky (RTS-Santic Racing Team).

Polak ma 39 sekund przewagi nad drugim w “generalce” Vitalijem Butsem (Kolss Cycling Team). Trzeci jest kolejny z kolarzy BDC MarcPol – Paweł Bernas.

Wyniki:

1 JANORSCHKE GrischaTeam Vorarlberg2:17:23
2 SHPILEVSKY BorisRTS-Santic Racing Team
3 GRADEK KamilBDC Marcpol67
4 BIZHIGITOV ZhandosContinental Team Astana
5 BUTS VitaliyKolss Cycling Team
6 BENFATTO MarcoContinental Team Astana,
7 SCHUMACHER StefanChristina Watches – Kuma
8 GALEYEV VadimContinental Team Astana
9 ZANOTTI MarcoParkhotel Valkenburg CT,,
10 GATSKIY PavelContinental Team Astana,,
11 SIMÓN CASULLERAS JordiTeam Ecuador,,
12 SCARTEZZINI MicheleContinental Team Astana,,
13 ERLAND AndreasTeam Sparebanken Sřr,,
14 HOFER AndreasTeam Vorarlberg,,
15 OCKELOEN JasperParkhotel Valkenburg CT,,
16 VAN DER PLOEG NeilAvanti Racing Team,,
17 HOLLER NikodemusTeam Stuttgart,,
18 KADLEC MilanTeam Dukla Praha,,
19 BRAMMEIER MatthewSynergy Baku Cycling Project,,
20 NAVARRETE SegundoTeam Ecuador,,
21 HOEM Bjorn ToreTeam Sparebanken Sřr,,
22 GUAMA ByronTeam Ecuador,,
23 SURUTKOVICH AlexSynergy Baku Cycling Project,,
24 CLARKE WilliamDrapac Professional Cycling,,
25 KLIMIANKOU KanstantsinAmore & Vita – Selle SMP,,
26 REINERT MartinTeam Stuttgart,,
27 ZHAO JingbiaoHengxiang Cycling Team,,
28 KARIMOV RuslanRTS-Santic Racing Team,,
29 JUNG Ha JeonSeoul Cycling Team,,
30 LEE Ki SeokSeoul Cycling Team,,
31 TANNER JakeChristina Watches – Kuma,,
32 WALSLEBEN MaxTeam Stuttgart,,
33 NOWAK FlorianTeam Stuttgart,,
34 BERNAS PawelBDC Marcpol,,
35 WANG MeiyinHengxiang Cycling Team,,
36 EIBEGGER MarkusSynergy Baku Cycling Project,,
37 SŘRENSEN JimmiChristina Watches – Kuma,,
38 KOGUT VolodymyrAmore & Vita – Selle SMP,,
39 LAGKUTI SergiyKolss Cycling Team,,
40 STORTONI SimoneAmore & Vita – Selle SMP,,
41 ALTANSUKH AltanzulNingxia Sports Lottery Cycling Team,,
42 POLIVODA OleksandrKolss Cycling Team,,
43 MIZUROV AndreyRTS-Santic Racing Team,,
44 MEYER TravisDrapac Professional Cycling,,
45 WINTER NicolasTeam Vorarlberg,,
46 GABROVSKI IvailoChina Wuxi Jilun Cycling Team,,
47 ANDERSON JackDrapac Professional Cycling,,
48 STACHOWIAK AdamBDC Marcpol,,
49 GALEDO Mark John LexerTeam 7 Eleven Road Bike Philippines,,
50 RAGONESSI JoseTeam Ecuador,,
51 NOHALES NIETO EdgarTeam 7 Eleven Road Bike Philippines,,
52 CAYUBIT Boots RyanTeam 7 Eleven Road Bike Philippines,,
53 LARSEN ThomasTeam Sparebanken Sřr,,
54 DOMINGUEZ BARRAGAN DanielChristina Watches – Kuma,,
55 JANIACZYK BlazejBDC Marcpol,,
56 NIŃO CORREDOR VictorRTS-Santic Racing Team,,
57 LIU JianpengHengxiang Cycling Team,,
58 NOLTEN BramParkhotel Valkenburg CT,,
59 KULYK AndriyKolss Cycling Team,,
60 RADOSZ RobertBDC Marcpol0:21
61 KOSTYUK DenysKolss Cycling Team,,
62 KONONENKO MykhayloKolss Cycling Team,,
63 BECKINSALE JackAvanti Racing Team0:28
64 GARBY Marc ChristianChristina Watches – Kuma1:54
65 ZHENG ZhangHengxiang Cycling Team5:40
66 GAO ZhikangHengxiang Cycling Team,,
67 BAI Li JunGiant-Champion System Pro Cycling,,
68 MŘRLAND MortenTeam Sparebanken Sřr,,
69 AASVOLD KristianTeam Sparebanken Sřr,,
70 SUN XiaolongTeam Lvshan Landscape,,
71 WANG BoHengxiang Cycling Team,,
72 WIPPERT WouterDrapac Professional Cycling5:44
73 DE JULIAN VAZQUEZ AngelTeam 7 Eleven Road Bike Philippines,,
74 JÄGER PatrickTeam Vorarlberg,,
75 GAO PengNingxia Sports Lottery Cycling Team,,
76 JOVEN ChrisTeam 7 Eleven Road Bike Philippines,,
77 ASADOV ElchinSynergy Baku Cycling Project,,
78 PARK Kyoung HoSeoul Cycling Team,,
79 BATMUNKH Maral-erdeneNingxia Sports Lottery Cycling Team,,
80 ERDENESUREN MunkhtulgaNingxia Sports Lottery Cycling Team,,
81 KWON Jun-ohSeoul Cycling Team,,
82 BLOKKER JorisParkhotel Valkenburg CT,,
83 VAN BREDA RickParkhotel Valkenburg CT,,
84 DONNELLY AaronAvanti Racing Team,,
85 HAM Seok HyunSeoul Cycling Team,,
86 MING XING XueNingxia Sports Lottery Cycling Team,,
87 ZHURKIN NikolayRTS-Santic Racing Team,,
88 JUMABEKOV NazarChina Wuxi Jilun Cycling Team,,
89 KULIMBETOV NurbolatContinental Team Astana,,
90 RAIM MihkelAmore & Vita – Selle SMP,,
91 WU NanGiant-Champion System Pro Cycling,,
92 GIACOPPO AnthonyAvanti Racing Team,,
93 DI BATTISTA AntonioAmore & Vita – Selle SMP,,
94 HOEKSTRA MarcoParkhotel Valkenburg CT,,
95 SCHNAIDT FabianTeam Vorarlberg,,
96 DAVIS SamAvanti Racing Team,,
97 FORKE SebastianChristina Watches – Kuma,,
98 THÖMEL TinoTeam Stuttgart,,
99 MUCHE ChristopherTeam Stuttgart,,
100 KRAUS JanTeam Dukla Praha,,
101 HACECKY VojtechTeam Dukla Praha,,
DNF GRONDAHL JANSEN AmundTeam Sparebanken Sřr-

 

Klasyfikacja generalna:

1(1) GRADEK KamilBDC Marcpol812:31:00
2(3) BUTS VitaliyKolss Cycling Team0:39
3(2) BERNAS PawelBDC Marcpol0:40
4(6) VAN DER PLOEG NeilAvanti Racing Team0:46
5(4) BRAMMEIER MatthewSynergy Baku Cycling Project,,
6(5) POLIVODA OleksandrKolss Cycling Team,,
7(7) ZANOTTI MarcoParkhotel Valkenburg CT0:48
8(8) HOFER AndreasTeam Vorarlberg0:49
9(14) SCARTEZZINI MicheleContinental Team Astana0:51
10(23) SCHUMACHER StefanChristina Watches – Kuma,,
11(9) LAGKUTI SergiyKolss Cycling Team,,
12(10) HOEM Bjorn ToreTeam Sparebanken Sřr0:52
13(11) BIZHIGITOV ZhandosContinental Team Astana,,
14(13) GATSKIY PavelContinental Team Astana0:53
15(12) EIBEGGER MarkusSynergy Baku Cycling Project,,
16(15) KADLEC MilanTeam Dukla Praha0:54
17(17) HOLLER NikodemusTeam Stuttgart,,
18(18) ERLAND AndreasTeam Sparebanken Sřr,,
19(16) SURUTKOVICH AlexSynergy Baku Cycling Project,,
20(20) OCKELOEN JasperParkhotel Valkenburg CT,,
21(21) CLARKE WilliamDrapac Professional Cycling,,
22(22) GUAMA ByronTeam Ecuador,,
23(19) ANDERSON JackDrapac Professional Cycling,,
24(24) NAVARRETE SegundoTeam Ecuador,,
25(29) SIMÓN CASULLERAS JordiTeam Ecuador,,
26(27) STORTONI SimoneAmore & Vita – Selle SMP,,
27(26) MIZUROV AndreyRTS-Santic Racing Team,,
28(25) DOMINGUEZ BARRAGAN DanielChristina Watches – Kuma,,
29(28) WINTER NicolasTeam Vorarlberg,,
30(30) NOHALES NIETO EdgarTeam 7 Eleven Road Bike Philippines,,
31(31) SŘRENSEN JimmiChristina Watches – Kuma,,
32(32) ZHAO JingbiaoHengxiang Cycling Team1:09
33(33) KONONENKO MykhayloKolss Cycling Team3:01
34(34) NIŃO CORREDOR VictorRTS-Santic Racing Team4:52
35(35) KULYK AndriyKolss Cycling Team5:05
36(37) SHPILEVSKY BorisRTS-Santic Racing Team6:16
37(36) WANG MeiyinHengxiang Cycling Team6:27
38(38) GALEDO Mark John LexerTeam 7 Eleven Road Bike Philippines6:36
39(39) CAYUBIT Boots RyanTeam 7 Eleven Road Bike Philippines6:46
40(41) GABROVSKI IvailoChina Wuxi Jilun Cycling Team7:54
41(42) LEE Ki SeokSeoul Cycling Team9:16
42(44) LIU JianpengHengxiang Cycling Team9:19
43(46) LARSEN ThomasTeam Sparebanken Sřr9:21
44(47) TANNER JakeChristina Watches – Kuma,,
45(49) NOLTEN BramParkhotel Valkenburg CT9:34
46(50) RAGONESSI JoseTeam Ecuador9:58
47(52) WALSLEBEN MaxTeam Stuttgart10:54
48(51) KOSTYUK DenysKolss Cycling Team10:57
49(40) MŘRLAND MortenTeam Sparebanken Sřr13:29
50(54) KLIMIANKOU KanstantsinAmore & Vita – Selle SMP14:45
51(55) JUNG Ha JeonSeoul Cycling Team14:50
52(56) JANIACZYK BlazejBDC Marcpol14:52
53(43) AASVOLD KristianTeam Sparebanken Sřr14:59
54(45) KULIMBETOV NurbolatContinental Team Astana15:04
55(48) DI BATTISTA AntonioAmore & Vita – Selle SMP15:16
56(58) RADOSZ RobertBDC Marcpol16:26
57(59) BECKINSALE JackAvanti Racing Team16:35
58(61) MEYER TravisDrapac Professional Cycling,,
59(60) GARBY Marc ChristianChristina Watches – Kuma18:09
60(64) JANORSCHKE GrischaTeam Vorarlberg18:43
61(62) STACHOWIAK AdamBDC Marcpol18:44
62(65) KOGUT VolodymyrAmore & Vita – Selle SMP19:18
63(53) RAIM MihkelAmore & Vita – Selle SMP20:05
64(57) DAVIS SamAvanti Racing Team20:58
65(63) WANG BoHengxiang Cycling Team24:25
66(70) ALTANSUKH AltanzulNingxia Sports Lottery Cycling Team24:36
67(72) REINERT MartinTeam Stuttgart24:38
68(77) BENFATTO MarcoContinental Team Astana24:43
69(81) GALEYEV VadimContinental Team Astana24:50
70(86) NOWAK FlorianTeam Stuttgart26:54
71(66) ZHENG ZhangHengxiang Cycling Team27:14
72(68) ASADOV ElchinSynergy Baku Cycling Project27:37
73(67) HACECKY VojtechTeam Dukla Praha,,
74(69) SUN XiaolongTeam Lvshan Landscape28:46
75(92) KARIMOV RuslanRTS-Santic Racing Team29:54
76(71) WU NanGiant-Champion System Pro Cycling30:20
77(73) GIACOPPO AnthonyAvanti Racing Team30:22
78(74) BLOKKER JorisParkhotel Valkenburg CT,,
79(75) KRAUS JanTeam Dukla Praha,,
80(76) THÖMEL TinoTeam Stuttgart30:24
81(78) HOEKSTRA MarcoParkhotel Valkenburg CT30:27
82(79) FORKE SebastianChristina Watches – Kuma,,
83(80) SCHNAIDT FabianTeam Vorarlberg30:33
84(82) WIPPERT WouterDrapac Professional Cycling30:43
85(83) GAO ZhikangHengxiang Cycling Team32:25
86(84) BATMUNKH Maral-erdeneNingxia Sports Lottery Cycling Team32:38
87(85) ERDENESUREN MunkhtulgaNingxia Sports Lottery Cycling Team,,
88(87) PARK Kyoung HoSeoul Cycling Team35:38
89(88) JÄGER PatrickTeam Vorarlberg,,
90(90) JOVEN ChrisTeam 7 Eleven Road Bike Philippines,,
91(91) JUMABEKOV NazarChina Wuxi Jilun Cycling Team,,
92(93) HAM Seok HyunSeoul Cycling Team37:28
93(94) DONNELLY AaronAvanti Racing Team37:31
94(95) DE JULIAN VAZQUEZ AngelTeam 7 Eleven Road Bike Philippines39:34
95(96) MUCHE ChristopherTeam Stuttgart42:21
96(98) BAI Li JunGiant-Champion System Pro Cycling44:55
97(97) VAN BREDA RickParkhotel Valkenburg CT44:59
98(99) MING XING XueNingxia Sports Lottery Cycling Team45:24
99(100) KWON Jun-ohSeoul Cycling Team45:48
100(101) ZHURKIN NikolayRTS-Santic Racing Team47:37
101(102) GAO PengNingxia Sports Lottery Cycling Team54:45

Foto: bettiniphoto.net

Anna Gmaj