fot. ASO

Choć mamy już grudzień, wciąż wielu zawodników z cyklu World Tour nie ma ważnego kontraktu na sezon 2020. Wśród nich znajdziemy także kilku bardzo ciekawych kolarzy, którzy mogą stanowić o sile swoich ekip.

Tegoroczne okienko transferowe było więcej niż burzliwe. Takie ruchy, jak przejście Toma Dumoulina do Jumbo – Visma czy Nairo Quintany do Areka – Samsic zrobiły naprawdę dużo zamieszania. W całym hałasie zapomnieliśmy jednak o kilku bardzo interesujących zawodnikach, którzy wciąż nie mają ważnych umów na sezon 2020.

Na ten moment, lista wciąż wolnych kolarzy z cyklu World Tour liczy 17 nazwisk. Wśród nich znajdziemy te, które w ostatnich latach były czołowymi postaciami w kolarskim peletonie. W szczególności warto zatrzymać się przy dwójce Domenico Pozzovivo – Daryl Impey. W szczególności Afrykaner ma za sobą bardzo dobry sezon, dlatego też brak umowy, pod którą mógłby się podpisać jest naprawdę dużym zaskoczeniem.

Jeśli chodzi o pozostałych zawodników, wciąż wiele mówi się o Carlosie Betancurze, Ianie Boswellu i Janie Bakelantsie. Wspomniana trójka powinna mieć przed sobą jeszcze kilka lat ścigania, lecz na ten moment nikt się po nich nie zgłosił.

Pełna lista kolarzy z cyklu World Tour bez ważnego kontraktu na sezon 2020:
Gediminas Bagdonas
Valerio Agnoli
Domenico Pozzovivo
Rohan Dennis
Andrea Garosio
Meyin Wang
Leopold Konig
Petr Vakoc
Bernhard Eisel
Floris De Tier
Ian Boswell
Daryl Impey
Carlos Betancur
Leonardo Basso
Alex Frame
Jan Bakelants
Louis Vervaeke

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments