Fot. Krzywański Photography

Nowa ekipa Dariusza Banaszka rośnie w siłę. Nowym zawodnikiem polskiego zespołu został reprezentant kraju, Michał Podlaski.

Wszystko wskazuje na to, że zespół tworzony przez byłego prezesa Polskiego Związku Kolarskiego będzie jednym z najmocniejszych w polskim peletonie. Dziś nowym zawodnikiem ekipy, której nazwy wciąż nie znamy, został Michał Podlaski.

Popularny “Sutek” to jeden z największych wyrobników w krajowym peletonie. 31-letni zawodnik znany jest przede wszystkim z bardzo skrupulatnego podejścia do treningów i swoich wyścigowych zadań, wśród których znajdzie się także praca na innych liderów. Szerszej publiczności Podlaski zaprezentował się podczas legendarnego dla polskiego kolarstwa mistrzowskiego wyścigu w Ponferradzie, gdzie przez długi czas prowadził peleton.

W ostatnich latach, były reprezentant Polski bronił barw ekip Voster ATS oraz Wibatech – Merx. W ekipie Dariusza Banaszka jest on już czwartym zawodnikiem. Wcześniej swoje kontrakty podpisali Paweł Bernas, Jakub Kaczmarek i Tobiasz Pawlak. W sumie w grupie pojawić ma się 12 kolarzy.