fot. ASO . Thomas Maheux

Po rewelacyjnym minionym sezonie Francuz nie ma zamiaru się zatrzymywać. Nowym wyzwaniem w 2020 roku, którego się podejmie będzie Tour of Flanders.

27-latek, który kilka dni temu zdobył prestiżową nagrodę Velo d’Or ma za sobą najlepszy sezon w swojej karierze. W czasie jego trwania wygrał on swój pierwszy monument Mediolan-Sanremo. Poza tym triumfował w Strade Bianche oraz po raz drugi z rzędu w „Walońskiej Strzale”. Jednak najbardziej zapamiętamy jego waleczną postawę podczas ostatniej edycji Tour de France, kiedy przez dwa tygodnie nosił na swoich piersiach legendarną maillot jaune. Sam “d’Artagnan” w wywiadzie dla L’Equipe opowiedział, że w roku 2020 jego kalendarz startów ma się nieco zmienić i ma zadebiutować podczas wyścigu „Dookoła Flandrii”.

Mam zamiar tam wystartować (w Ronde van Vlaanderen). Potrzebuje nowych wyzwań

– powiedział Francuz.

Julian Alaphilippe w ostatnich latach był liderem Deceuninck Quick-Step podczas ardeńskich klasyków. Nie dziwi więc fakt, że szef zespołu Patrick Lefevere wolałby, aby skupił się na wyścigu Liege-Bastogne-Liege, którego jeszcze nie wygrał. Szef „Watahy” dał, jednak „zielone światło” swojemu zawodnikowi.

Patrick powiedział, że mogę wystartować w Tour of Flanders, ale nie może to być mój cel numer jeden. Jestem liderem zespołu w ardeńskich klasykach, ale Lefevere wie, że będę ważnym elementem ekipy podczas „Flandrii”

– przyznał zwycięzca Mediolan-Sanremo z 2019 roku.

Piąty kolarz tegorocznej „Wielkiej Pętli” rozpocznie swój sezon w Ameryce Południowej podczas Tour Colombia. Następnie ma on wystartować w wyścigu Paryż-Nicea, który ma przejeżdżać przez jego rodzinne miasto Saint-Amand-Montrond. Najprawdopodobniej nie będzie on bronić tytułu podczas pierwszego monumentu kończącego się w Sanremo. W zamian za to będzie się przygotowywać do Ronde van Vlaanderen oraz Liege-Bastogne-Liege.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments