fot. Jumbo-Visma

Dylan Groenewegen podpisał nowy kontrakt z zespołem Team Jumbo-Visma. Holenderski sprinter będzie kolarzem tej grupy co najmniej przez najbliższe cztery lata.

Podpisywanie kontraktów przez kolarzy na tak długi okres czasu nie jest częstym wydarzeniem. W niektórych sytuacjach jest to jednak uzasadnione. Dylan Groenewegen jest pewnym punktem Team Jumbo-Visma i gwarantem wielu zwycięstw na sprinterskich etapach.

26-latek będzie kolarzem holenderskiego zespołu przynajmniej do końca 2023 roku. Zakończony sezon był bardzo udany dla Holendra. Po pierwsze zwycięstwo sięgnął na początku lutego na Volta a la Comunitat Valenciana. Po raz ostatni wygrał w październiku, w ostatnim starcie w sezonie. Groenewegen na Tacx Pro Classic odniósł 50. triumf w karierze. W tym roku sięgnął po 15 zwycięstw, w tym na Tour de France.

Drugim kolarzem, który ma podpisany kontrakt z Team Jumbo-Visma do końca 2023 roku jest Primoż Roglić. O rok krócej obowiązują umowy Mike Teunissena oraz nowego nabytku ekipy, Toma Dumoulina.