fot. Jumbo-Visma

Według informacji podanych przez włoski dziennik „La Gazzetta dello Sport” wielkim celem Toma Dumoulina w sezonie 2020 będzie jazda indywidualna na czas podczas IO w Tokio. Primož Roglič będzie zaś celował w zwycięstwo w Tour de France. 

Sezon 2020 będzie dla Toma Dumoulina pierwszym w nowej drużynie – Jumbo-Visma. Do holenderskiego składu przeszedł po ośmiu latach spędzonych w Team Sunweb, gdzie ugruntował swoją pozycję jednego z najlepszych kolarzy na świecie. Według holenderskiego dyrektora sportowego w Trek-Segafredo Stevena De Jongha, Dumoulin czuł się tam w ostatnim czasie źle, nie mogąc porozumieć się z kierownictwem zespołu. Warto pamiętać o tym, że odszedł on z niemieckiego zespołu pomimo ważnego kontraktu.

W nadchodzącym roku największym celem „Motyla z Maastricht” będzie zdobycie złotego medalu w olimpijskiej jeździe indywidualnej na czas. Przypomnijmy, że w Rio de Janeiro wywalczył srebro, ulegając jedynie Fabianowi Cancellarze. Jeśli zaś idzie o wielkie toury, to Dumoulin ma pojechać na Giro, zaś Roglič na Tour de France, o którego wygraniu marzy.

Tom Dumoulin zwyciężył w Giro d’Italia w 2017 roku, ale start w ostatniej edycji przyniósł mu wielkiego pecha. W wyniku kraksy na czwartym etapie do Frascati doznał trudnej do wyleczenia kontuzji kolana, z powodu której poza startem w Criterium du Dauphiné nie ścigał się do końca sezonu.

W niedzielę Dumoulin wziął udział w zawodach MTB rozegranych w Scheveningen, gdzie zajął szóstą pozycję.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments