Foto: Astana

Kolarz drużyny Astana Gorka Izagirre wygrał przełajowy wyścig Ciclocross de Garai, rozgrywany w Kraju Basków w ramach Pucharu Hiszpanii. Piąte miejsce zajął inny kolarz znany z szosy – Jonathan Lastra z Caja Rural – Seguros RGA. 

Ostatnio w wywiadzie podsumowującym sezon 2019 udzielonym hiszpańskiemu dziennikowi „AS” Gorka Izagirre zapowiadał starty w wyścigach przełajowych, które mają pomóc mu w przygotowaniach do kolejnego roku, ale także podtrzymać pewnego rodzaju kolarskie umiejętności, jak dobra technika czy eksplozywność.

Teraz okazuje się, że odniósł sukces w jednym z pierwszych startów – w Ciclocross de Garai. Pomimo że to nie pierwsza przygoda Gorki Izagirre z przełajami, to jednak nie zawsze stawał na najwyższym stopniu podium, pokonując dodatkowo jednego ze hiszpańskich specjalistów od zimowego ścigania – Aitora Hernándeza, który w sobotę był siódmy.

Sezon przełajowy na dobre trwa także w Belgii – ojczyźnie tej kolarskiej dyscypliny. Sobotnie zawody Ambiancecross wygrał nikt inny jak Mathieu Van der Poel, a w niedzielę zostanie rozegrany wyścig w słynnym Koksijde.

Zawody można obejrzeć na poniższym video.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments