fot. BORA-hansgrohe

Zgodnie z przewidywaniami, walka o tytuł sprintera sezonu była więcej niż interesująca. Tym samym też Państwa głosy dużo bardziej rozłożyły się na kilku kandydatów, względem poprzednich kategorii. Najlepszy z nich okazał się Pascal Ackermann.

Triumf Pascala Ackermanna nie jest specjalnym zaskoczeniem, lecz należy przyznać, że rywalizacja sprinterów w sezonie 2019 była więcej niż interesująca. Niemiec zyskał jednak bardzo wiele rokiem narodzin, który wciąż działa na jego korzyść.

Ostatecznie zawodnik BORA – hansgrohe wyprzedził Caleba Ewana o około 10 punktów procentowych, choć początkowo różnica była znacznie mniejsza. Walka o trzecie miejsce była za to niezwykle interesująca, gdyż brało w niej udział aż czterech kolarzy. Ostatecznie najniższy stopień podium przypadł Dylanowi Groenewegenowi.

Dość niespodziewany jest wynik Petera Sagana. Trzykrotny mistrz świata, mimo mocno przeciętnego sezonu, uzyskał aż 10,8% głosów, co pozwoliło mu uplasować się na czwartym miejscu.

Wyniki głosowania na sprintera sezonu 2019:
1. Pascal Ackermann – 34,2%
2. Caleb Ewan – 23,3%
3. Dylan Groenewegen – 12,1%
4. Peter Sagan – 10.8%
5. Elia Viviani – 10%
6. Sam Bennett – 8,8%
7. Fernando Gaviria – 0,4%
8. Arnaud Demare – 0,3%
9. Fabio Jakobsen – 0,1%
10. Bryan Coquard – 0,1%

W poniedziałek zapraszamy do głosowania w kolejnej kategorii. Tym razem, wspólnie z Państwem wybierzemy największe objawienie sezonu 2019.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments