fot. Kacper Kirklewski / naszosie.pl

Dwie utalentowane Polski – Aurela Nerlo i Marta Jaskulka od 1 stycznia dołączą do polskiego zespołu o statusie World Tour – CCC Liv!

Aurela Nerlo to tegoroczna mistrzyni Polski w jeździe na czas i brązowa medalistka w wyścigu ze startu wspólnego. W mocno obsadzonym Tour de Feminin zwyciężyła klasyfikację młodzieżową, a w „generalce” uplasowała się na drugiej pozycji.

– Mój transfer do CCC-Liv do spełnienie marzeń, czuje się świetnie na samą myśl, że dołączę do jednej z najlepszych drużyn kobiecych świata. Jednocześnie jest to dla mnie ogromny przeskok, gdyż nigdy wcześniej nie ścigałam się na tak wysokim poziomie”.

Marta Jaskulska to zeszłoroczna brązowa medalistka mistrzostw Europy juniorek w jeździe na czas, zeszłoroczna mistrzyni Polski w jeździe na czas juniorek i wielokrotna medalista imprez mistrzowskich na torze.

Marta w tym roku zdobywała doświadczenie podczas kilku wyścigów, m.in. Healthy Aging Tour i Gracia Orlova. Podczas mistrzostw Polski ścigała się z elitą i zajęła tam dobre szóste miejsce.

– Cieszę się z szansy jaka została mi dana. Jako mała dziewczynka marzyłam o jeździe w profesjonalnym zespole. Teraz nadszedł czas aby podjąć wyzwanie i odnieść sukces. Przede mną ciężka praca. Zrobię wszystko aby rozwijać się każdego dnia.

– powiedziała Marta Jaskulska.

Aurela i Marta dołączą do dwóch naszych rodaczek – Agnieszki Skalniak i Marty Lach.

Odkąd okazało się, że dołączę do CCC-Liv, złapałam większy kontakt z Agnieszką. Agnieszka mieszka bardzo blisko mnie, będziemy mogły wspólnie trenować.

– mówi Marta Lach.

Z kolei Aurela Nerlo dobrze zna Martę Lach:

Szczególnie dobrze znam Martę Lach, ścigałyśmy się przez dwa lata w jednym zespole i nadal utrzymujemy kontakt. Będę szła jej drogą.

– zakończyła Aurela.

 

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments