fot. Lotto-Soudal Ladies

Brytyjka Abby-Mae Parkinson rozstała się po trzech latach z drużyną Drops Cycling i na sezon 2020 przenosi się do Lotto Soudal Ladies.  

22-letnia kolarka z Yorkshire mieszka w Nicei, ale jesienią można spotkać ją w Belgii, gdzie startuje w wyścigach przełajowych z cyklu Superprestige. Pomimo że jej rola w Lotto Soudal Ladies będzie przede wszystkim polegała na pomocy liderkom, a zwłaszcza Lotte Kopecky, to w przyszłości chciałaby wygrać jakiś prestiżowy wyścig klasyczny. Jej ulubionymi są Ronde van Vlaanderen i Strade Bianche.

– W następnym roku będę chciała pomagać moim koleżankom, gdzie tylko będę mogła. Nigdy nie uczestniczyłam w prawdziwym rozprowadzaniu, ale mam nadzieję, że przećwiczę to i pomogę Lotte Kopecky oraz innym szybkim dziewczynom. Mam też nadzieję, że w jakichś mniejszych wyścigach otrzymam możliwość pojechania agresywnie. Uwielbiam animować wyścigi i atakować. Natomiast, gdy będziemy ścigać się w Wielkiej Brytanii, to będę chciała zaprezentować przed własną publicznością. Mam również wielkie marzenia na przyszłość. Każdy profesjonalny kolarz chce być mistrzem świata lub mistrzem olimpijskim. Także wygranie monumentu Ronde van Vlaanderen lub klasyku Strade Bianche spełniłoby moje marzenia. Może pewnego dnia. Trzymajmy kciuki

– powiedziała Parkinson.

Parkinson na co dzień mieszka w Nicei, gdzie może trenować w lepszych warunkach atmosferycznych niż w deszczowym Yorkshire. Na Święta Bożego Narodzenia wróci do Wielkiej Brytanii, a na początku roku uda się na zgrupowanie na Gran Canarię, gdzie rozpocznie właściwe przygotowania do sezonu szosowego.