fot. Lotto Soudal

Kobiecy zespół Lotto Soudal dokonuje sporych wzmocnień przed nowym sezonem. Kolejną nową zawodniczką belgijskiej grupy jest Włoszka Arianna Fidanza.

Przez ostatnie dwa sezony Fidanza jeździła w Eurotarget-Bianchi-Vittoria. Wcześniej była zawodniczką Astana Womens Team. Jej pierwszym zawodowym zespołem było Estado de Mexico-Faren Kouta, gdzie była koleżanką klubową Marty Bastianelli czy Eleny Cecchini. W kolejnym sezonie jeździła dla Ale Cipollini.

W karierze odniosła dwa zwycięstwa na wyścigach w Chinach. W maju tego roku wygrała klasyk Tour of Taiyuan, a w 2016 roku triumfowała na etapie Tour of Zhoushan Island. Włoszka specjalizuje się w klasykach i na sprintach w trudniejszym terenie.

Wybrałam Lotto Soudal, ponieważ chcę zdobyć tutaj doświadczenie potrzebne do rozwoju mojej kariery. Uwielbiam północne klasyki, ale w moim poprzednim zespole przez dwa ostatnie lata nie mogłam w nich jechać. W Lotto Soudal ponownie dostanę szansę. Do tej pory wygrałam dwa wyścigi w elicie i moim marzeniem jest zwycięstwo w przyszłym roku w barwach Lotto Soudal. Byłoby wspaniale pomóc także koleżankom z zespołu

– przyznała 24-letnia Włoszka.

Pasję do kolarstwa w Ariannie Fidanzy zaszczepili rodzice – Nadia Baldi i Giovanni Fidanza – którzy także byli kolarzami.

Jestem sprinterką, która preferuje trudne wyścigi. Jestem mocna na krótkich podjazdach i dlatego lubię klasyki. Mam ambicje, żeby być lepsza w tych wyścigach. Uwielbiam nie tylko północne klasyki, ale także Amstel Gold Race i Drenthe. Kocham również wyścigi w moim kraju. Trzykrotnie byłam w dziesiątce Gran Premio Bruno Beghelli. Jest także Giro Rosa. Mam nadzieję, że w przyszłości będzie więcej szans dla sprinterek. W tym roku wyścig był trudny i byłam w dziesiątce na ostatnim etapie

– dodała Włoszka w rozmowie dla oficjalnej strony Lotto Soudal.

Do belgijskiej grupy dołączyły także: Christina Siggaard, Jesse Vandenbulcke, Lone Meertens i Teuntje Beekhuis.