fot. Photo News

Poznaliśmy lokalizację mistrzostw Europy w kolarstwie szosowym w 2022 roku. Wyścig o biało-niebieską koszulkę odbędzie się w stolicy Bawarii – Monachium.

Od kilku lat, kiedy UEC zdecydowało się otworzyć rywalizację w mistrzostwach Europy dla elity mężczyzn, czempionat kontynentu cieszy się dużym zainteresowaniem. Wiemy już, że w 2022 roku najlepsi kolarze w Europie zmierzą się ze sobą w Monachium.

Choć trasy samego wyścigu jeszcze nie znamy, można spodziewać się, że będzie to bardzo ciekawa przeprawa dla kolarzy specjalizujących się w wyścigach jednodniowych. Jednocześnie warto wspomnieć, że podobnie jak w Glasgow w 2018 roku, czempionat zostanie rozegrany w ramach multisportowej imprezy. W Monachium do walki staną bowiem także m.in. lekkoatleci czy triatloniści.

Przypomnijmy, że w sezonie 2019 po biało-niebieską koszulkę sięgnął Elia Viviani, który okazał się najlepszy na bardzo wietrznej trasie w holenderskim Alkmaar. W przyszłym roku kolarze powalczą o tytuł w Trydencie, gdzie trasa z pewnością będzie dużo bardziej odpowiadać góralom i silnym specjalistom od wyścigów jednodniowych.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments