Foto: ASO

BEAT Cycling Club zatrudnia kolejnych nowych zawodników. Do Jana-Willema van Schipa dołączyli niedawno Marten Kooistra i  Bas van der Kooij.

Van der Kooij to zawodnik, który za niecały tydzień będzie obchodził dwudzieste czwarte urodziny, jednak dopiero w tym sezonie odniósł swoje pierwsze zwycięstwa. Najpierw pokonał wszystkich rywali podczas Tour of Antalya, a później powtórzył ten sukces podczas De Kuspijl. Poza tym zajmował miejsca w czołówce etapów Tour of Quinghai Lake oraz takich wyścigów jak Antwerpse Havenpijl, czy mistrzostwa Holandii, na których zdołał wywalczyć brązowy medal.

Jeszcze ciekawszym zawodnikiem jest młodszy z dwójki nowych nabytków BEAT. Kooistra przez trzy ostatnie lata był zawodnikiem SEG Racing Academy. Holenderska ekipa znana jest z produkcji utalentowanych kolarzy. Od 2017 roku kontrakty z zespołami należącymi do World Touru podpisało aż 11 zawodników jeżdżących wcześniej w jej barwach, wśród nich byli m.in Edoardo Affini i Fabio Jakobsen.

Zresztą sam 22-letni Holender miał już kontakt z najwyższą dywizją. Na początku roku zainteresowanie nim wyrażał sam Patrick Lefevere, a później staż zaproponował mu Team Sunweb. Holender spędził w niemieckiej grupie kilka miesięcy, wystartował nawet w jego barwach w Tour of Denmark, ale niestety nie udało mu się przekonać jego szefów do zaoferowania mu profesjonalnej umowy.

Mimo wszystko poprzedni sezon nie był w jego wykonaniu najgorszy – zaliczył kilka miejsc w pierwszej dziesiątce – zarówno w wyścigach dla młodzieżowców, jak i tych dla kolarzy elity. Wydaje się więc, że przynajmniej część zespołów World Touru w dalszym ciągu będzie mu się bacznie przyglądała, na czym może skorzystać także van der Kooij. Dlatego jeśli w swojej nowej ekipie będą osiągać bardzo dobre wyniki, to niewykluczone, że za jakiś czas obu zobaczymy w World Tourze.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments