Jak podaje serwis Wirtualnemedia.pl, komentator Eurosportu Krzysztof Wyrzykowski, po 18 latach odchodzi ze stacji. Niebawem ma dołączyć do sportowej redakcji Polsatu.

W wiadomości, do której dotarł portal Wirtualnemedia.pl, wyjaśnił, że decyzją szefostwa stacji miał już nie komentować zawodów biathlonowych, tylko występować jako ekspert w studiu przy niektórych transmisjach.

Początkowo zdecydowano, że biathlon będzie komentował jeden dziennikarz, ale szybko wrócono do koncepcji z dwójką komentatorów.

– Ta pierwsza, „tymczasowa” wersja była wprowadzona chyba tylko po to, żeby znaleźć pretekst do pozbycia się jednego z dwóch biathlonowych komentatorów, czyli mnie. Podobno ze względu na oszczędności – stwierdził dziennikarz. Podkreślił, że od dawna nie interesuje go udział w programach studyjnych, tylko komentowanie transmisji. – Więc propozycja kilkuminutowych (w najlepszym razie) komentarzy i rozmowa z przygotowanym – bądź też nie – prowadzącym, nie jest dla mnie zbyt nobilitująca

– stwierdził.

Ponadto szefostwo Eurosportu zdecydowało, że Wyrzykowski miał w mniejszym zakresie niż dotychczas komentować wyścigi kolarskie. Proponowano mu współpracę przy produkcji osobnych materiałów do internetu, co dziennikarz ocenił za niekonkretną i mało poważną ofertę.

– Ja naprawdę wyrosłem z wieku czeladnika. Dostałem (już mocniej) w drugi policzek – skomentował w mailu.

Wyrzykowski podziękował wszystkim współpracownikom, komplementował też byłych sportowców Tomasza Sikorę i Dariusza Baranowskiego, którzy w ostatnich latach zaczęli w Eurosporcie komentować zawody biathlonowe i kolarskie.

Dziennikarz poinformował, że od startu sezonu zimowego będzie komentował zawody biathlonowe w Polsat Sport, wspólnie z Weroniką Nowakowską i Marcinem Murasem.

Krzysztof Wyrzykowski wspólnie z Tomaszem Jarońskim komentowali zawody biathlonowe (m.in. w Pucharze Świata, na mistrzostwach świata i igrzyskach olimpijskich) oraz wyścigi kolarskie (na czele z Tour de France). Ich relacje stały się kultowe wśród kibiców ze względu na powiedzonka i żarty. Wyrzykowski był związany z Eurosportem przez 18 lat.

Czytaj więcej na: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/krzysztof-wyrzykowski-eurosport-przechodzi-do-polsat-sport-koniec-duetu-z-tomaszem-jaronskim