Wejście jednego z największych francuskich talentów do cyklu World Tour nadejdzie szybciej niż wstępnie ustalono. Clement Champoussin, bo o nim mowa, przejdzie do AG2R La Mondiale już 1 kwietnia.

O dużym potencjale Clementa Champoussin mówiło się już od dłuższego czasu. Wydaje się jednak, że to sezon 2019 był dla niego przełomowy. Zawodnik młodzieżowego Chambery CF wielokrotnie notował znakomite rezultaty w najlepiej obsadzonych imprezach, takich jak Piccolo Il Lombardia (2. lokata), Tour de l’Avenir (4. miejsce) czy seniorskie Gran Piemonte (9. pozycja). Nikogo nie zdziwił więc fakt, że już w sezonie 2020 francuski góral ma dołączyć do AG2R La Mondiale.

Wstępnie ustalono, że nowa umowa będzie obowiązywać od 1 sierpnia przyszłego roku. Według informacji, do których dotarł portal directvelo, Vincent Lavenu chce mieć 21-letniego zawodnika już wcześniej. Tym samym jeden z dwóch największych zespołów we Francji ściągnie utalentowanego zawodnika już 1 kwietnia.

Co więcej, Champoussin w AG2R spędzi co najmniej 2,5 roku. Jego umowa, podpisana już jakiś czas temu, wygasa bowiem wraz z końcem sezonu 2022. Mimo to nie można wykluczać, że w wieku 24 lat Francuz będzie już jedną z gwiazd światowego peletonu.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments