Ster ZLM Toer / photo : Wouter Roosenboom

Kolejny doświadczony zawodnik opuszcza światowy peleton. Tym razem na odwieszenie rowera na kołek zdecydował się Michel Kreder.

32-latek spędził w World Tourze cztery sezony – wszystkie jako kolarz Garmina. Jego największymi osiągnięciami w barwach amerykańskiej ekipy było 7. miejsce w Volta a Catalunya i zwycięstwo etapowe odniesione podczas 4 Dni Dunkierki.

Po tym jak zabrakło dla niego miejsca w zespole na 2014 rok, przez cztery sezony prezentował barwy ekip z drugiej dywizji – Roompotu-Oranje Peleton i Aqua Blue Sport. Po upadku tego ostatniego miał problem ze znalezieniem nowego pracodawcy. Uratowała go dopiero chińska ekipa Ninxia Sports Lottery, która ogłosiła podpisanie z nim umowy dopiero 30 grudnia ubiegłego roku.

Niestety Holendrowi koniec kariery udało się odłożyć zaledwie o rok. Jego wyniki w tym sezonie nie powalały na kolana, jego ekipa po sezonie prawdopodobnie zakończy swoje istnienie, a on sam uznał, że nie ma sensu dalej tego ciągnąć.

Po dziesięciu latach w zawodowym peletonie nadszedł czas by odejść. Cieszyłem się każdym dniem swojej przygody z kolarstwem – od momentu gdy rozpocząłem ją w wieku ośmiu lat, do ostatniego pociągnięcia pedałów. Jestem szczęściarzem. Udało mi się ukończyć wiele ważnych wyścigów i sięgnąć po sześć zwycięstw. Dziękuję całej mojej rodzinie, która przez cały ten czas bardzo mnie wspierała, niezależnie od tego, w jakim momencie kariery się znajdowałem. Teraz nie mogę się doczekać rozpoczęcia nowego życia wraz z naszą firmą – Kreder Coaching

– napisał w oświadczeniu zamieszczonym na Instagramie.

Kreder Coaching to firma, którą stworzył już jakiś czas temu wraz ze swoimi braćmi – Stefanem i Raymondem – również byłymi kolarzami. Zajmują się szkoleniem zarówno amatorów, jak i zawodowców. Teraz Michel z pewnością będzie miał zdecydowanie więcej czasu, by pomóc w rozwoju tego przedsięwzięcia.

Poprzedni artykułYauheni Karaliok na dłużej w Minsk Cycling Club
Następny artykułAndrea Guardini opuszcza Bardiani – CSF
Przez dwa lata trenował kolarstwo w Krakusie Swoszowice, marząc o tym, by zostać polską odpowiedzią na Marcela Kittela. Niestety, bezskutecznie - był sprinterem, który nigdy nie dojechał do mety w peletonie. Na szczęście pisanie idzie mu trochę lepiej.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments