Minsk Cycling Club rozpoczyna budowanie składu na kolejny sezon. Pierwszym kolarzem, który podpisał nowy kontrakt z białoruską grupą jest Yauheni Karaliok.

23-letni kolarz z Grodna znany jest szczególnie z sukcesów na torze. Największym osiągnięciem Karalioka jest zdobycie złotego medalu na mistrzostwach świata w scratchu w Apeldoornie. W 2018 roku wywalczył tytuł rok po Adrianie Teklińskim. W tym roku przed własną publicznością w Mińsku zdobył brązowy medal Igrzysk Europejskich, również w scratchu. Tydzień temu na tym samym torze wygrał zawody Pucharu Świata.

Ściganie na szosie jest dla Karalioka czasem na utrzymanie formy w przerwie między sezonami torowymi. W 2019 roku Białorusin wystartował w kilku klasykach, mistrzostwach kraju oraz Tour of Estonia. Triumfował na Minsk Cup. W poprzednich latach wygrał etapy na Tour of Estonia i Tour of Mersin oraz klasyk Grand Prix Minsk. Yauheni Karaliok dość często startuje w Polsce, zarówno na szosie jak i na torze.