Holender Michel Kreder (Garmin – Barracuda) był najlepszy na 2. odcinku Tour Méditerranéen. Nowym liderem został trzeci na mecie, Yahueni Hutarovich (FDJ-BigMat).

2. etap Tour Méditerranéen prowadził z miejscowości Salon de Provence do Martigues, a dystans jaki pokonać mieli zawodnicy wynosił 136 km. Trasa etapu była częściowo pofałdowana. Również finisz prowadził lekko pod górę.
Po wielu akcjach zaczepnych, na metę wpadł mocno rozciągnięty peleton. Przyprowadził go 28-letni Holender Michel Kreder. Druga pozycja dla 23-letniego Kanadyjczyka – Guillaume`a Boivina (Spidertech). Trzeci był nowy lider wyścigu, Białorusin Hutarovich.
Poprzedni artykułBoonen po raz czwarty wygrywa Tour of Qatar. 21-letni Demare najlepszy na ostatnim etapie.
Następny artykułChiny x 2 w 2012. Do Tour of Beijing dołącza Tour of Hangzhou.