degenkolbJohn Degenkolb (Giant – Shimano) wygrał po finiszu z peletonu 64. edycję klasyku Paris – Bourges. Niemiecki sprinter tym samym powtórzył ubiegłoroczny sukces.

20 ekip stanęło dziś na starcie francuskiego wyścigu Paris – Bourges. Niestety wśród walczących o zwycięstwo nie było Polaków. Trasa wiodła z Loiret do Bourges i liczyła ponad 190 kilometrów. Kolarze mieli do pokonania trzy oznaczone podjazdy.

W ucieczkę dnia zabrali się: Damien Gaudin (AG2R La Mondiale), Guillaume Levarlet (Cofidis), Thomas Vaubourzeix (La Pomme Marseille 13), Jonathan Dufrasne (Wallonie-Bruxelles), Grischa Janorschke (Team Vorarlberg) i Lennard Hofstede (Rabobank Development Team). Mimo uzyskania ponad 5 minut przewagi ich akcja zakończyła się około 60 kilometrów przed metą.

Kolejną ucieczkę zainicjowali: Hutarovitch (AG2R La Mondiale), Jérôme, Médérel (Europcar), Kreuziger (Tinkoff Saxo), Stuyven (Trek), Fouchard, Levarlet (Cofidis), Haussler (IAM), Rossetto (BigMat Auber 93), Jimmy Turgis (Roubaix Lille Métropole), Dufrasne (Wallonie Bruxelles), Hofstede (Rabobank Development). Mocna praca Giant – Shimano spowodowała, że także ten odjazd nie miał szans na powodzenie.

W sprinterskiej końcówce najlepiej odnalazł się John Degenkolb (Giant – Shimano), który powtórzył ubiegłoroczne zwycięstwo. Drugi był Yauheni Hutarovich (AG2R La Mondiale). Podium uzupełnił Giacomo Nizzolo (Trek Factory Racing).

Wyniki:

1 John DEGENKOLB Team Giant-Shimano les 190,3 km en 4h25’58”
2 Yauheni HUTAROVICH AG2R La Mondiale 00:00
3 Giacomo NIZZOLO Trek Factory Racing 00:00
4 Baptiste PLANCKAERT Roubaix Lille Metropole 00:00
5 Jean-Pierre DRUCKER Wanty-Groupe Gobert 00:00
6 Mickaël DELAGE FDJ.fr 00:00
7 Antoine DEMOITIE Wallonie – Bruxelles 00:00
8 Vicente REYNES MIMO IAM Cycling 00:00
9 Matti BRESCHEL Tinkoff-Saxo 00:00
10 Cyril LEMOINE Cofidis, Solutions Crédits 00:00
11 Jarl SALOMEIN Topsport Vlaanderen-Baloise 00:00
12 Lorenzo MANZIN FDJ.fr 00:00
13 Benjamin GIRAUD Team La Pomme Marseille 13 00:00
14 Mike TEUNISSEN Rabobank Development Team 00:00
15 Roy JANS Wanty-Groupe Gobert 00:00
16 Zico WAEYTENS Topsport Vlaanderen-Baloise 00:00
17 Clément KORETZKY Bretagne Séché Environnement 00:00
18 Florian VACHON Bretagne Séché Environnement 00:00
19 Janis DAKTERIS Team Differdange – Losch 00:00
20 Maxime RENAULT BigMat – Auber 93 00:00
21 Thomas DAMUSEAU Team Giant-Shimano 00:00
22 Alo JAKIN BigMat – Auber 93 00:00
23 Timo ROOSEN Rabobank Development Team 00:00
24 Anthony DELAPLACE Bretagne Séché Environnement 00:00
25 Boris CARENE Team Differdange – Losch 00:05
26 Gediminas BAGDONAS AG2R La Mondiale 00:05
27 Alexandre PICHOT Team Europcar 00:05
28 Sébastien DELFOSSE Wallonie – Bruxelles 00:05
29 César BIHEL Team Differdange – Losch 00:05
30 Jimmy RAIBAUD AG2R La Mondiale 00:05
31 Guillaume LEVARLET Cofidis, Solutions Crédits 00:05
32 Sam OOMEN Rabobank Development Team 00:05
33 Angelo TULIK Team Europcar 00:05
34 Romain HARDY Cofidis, Solutions Crédits 00:05
35 Mekseb DEBESAY Bike AID – Ride for Help 00:05
36 Yoann OFFREDO FDJ.fr 00:05
37 Jean-Lou PAIANI Roubaix Lille Metropole 00:05
38 Julien FOUCHARD Cofidis, Solutions Crédits 00:05
39 Julien EL FARES Team La Pomme Marseille 13 00:05
40 Tom DERNIES Wallonie – Bruxelles 00:05
41 Vincent JEROME Team Europcar 00:05
42 Christophe KERN Team Europcar 00:05
43 Christophe LABORIE Bretagne Séché Environnement 00:05
44 José GONÇALVES Team La Pomme Marseille 13 00:10
45 Julien STASSEN Wallonie – Bruxelles 00:10
46 Niels VAN DYCK Verandas Willems 00:10
47 Tim DE TROYER Wanty-Groupe Gobert 00:10
48 Julien DUVAL Roubaix Lille Metropole 00:10
49 Sébastien HINAULT IAM Cycling 00:10
50 Stijn DEVOLDER Trek Factory Racing 00:10
51 Jimmy TURGIS Roubaix Lille Metropole 00:13
52 Boris DRON Wallonie – Bruxelles 00:13
53 Jonathan DUFRASNE Wallonie – Bruxelles 00:13
54 Arthur VANOVERBERGHE Topsport Vlaanderen-Baloise 00:13
55 Martijn TUSVELD Rabobank Development Team 00:13
56 Vegard Stake LAENGEN Bretagne Séché Environnement 00:13
57 Clement SAINT MARTIN Team La Pomme Marseille 13 00:13
58 Gregory RAST Trek Factory Racing 00:13
59 Nicolas BALDO Team Vorarlberg 00:13
60 Victor CAMPENAERTS Topsport Vlaanderen-Baloise 00:13
61 Pierre Luc PERICHON Bretagne Séché Environnement 00:13
62 Bert-jan LINDEMAN Rabobank Development Team 00:13
63 Björn LEUKEMANS Wanty-Groupe Gobert 00:13
64 Arnaud GÉRARD Bretagne Séché Environnement 00:13
65 Preben VAN HECKE Topsport Vlaanderen-Baloise 00:13
66 Reto HOLLENSTEIN IAM Cycling 00:13
67 Olivier PARDINI Verandas Willems 00:13
68 Reinier HONIG Team Vorarlberg 00:13
69 Tom STAMSNIJDER Team Giant-Shimano 00:13
70 Yoann PAILLOT Team La Pomme Marseille 13 00:13
71 Sylvain CHAVANEL IAM Cycling 00:13
72 Stéphane ROSSETTO BigMat – Auber 93 00:13
73 Thomas DEGAND Wanty-Groupe Gobert 00:13
74 Mathias FRANK IAM Cycling 00:13
75 Eliot LIETAER Topsport Vlaanderen-Baloise 00:13
76 Maxime MEDEREL Team Europcar 00:13
77 Théo VIMPERE BigMat – Auber 93 00:13
78 Pierre GOUAULT BigMat – Auber 93 00:13
79 Frédéric BRUN BigMat – Auber 93 00:13
80 Ivar SLIK Rabobank Development Team 00:13
81 Nikolay TRUSOV Tinkoff-Saxo 00:13
82 Sander HELVEN Topsport Vlaanderen-Baloise 00:13
83 Tim DECLERCQ Topsport Vlaanderen-Baloise 00:13
84 Eugenio ALAFACI Trek Factory Racing 00:13
85 Evgeny PETROV Tinkoff-Saxo 00:13
86 Laurent PICHON FDJ.fr 00:13
87 Anthony GESLIN FDJ.fr 00:13
88 Nicolas EDET Cofidis, Solutions Crédits 00:13
89 Roman KREUZIGER Tinkoff-Saxo 00:25
90 Thomas VAUBOURZEIX Team La Pomme Marseille 13 00:32
91 Roger KLUGE IAM Cycling 00:39
92 Romain FEILLU Bretagne Séché Environnement 00:44
93 Thomas VOECKLER Team Europcar 00:52
94 Patrick GRETSCH AG2R La Mondiale 00:55
95 Heinrich HAUSSLER IAM Cycling 01:08
96 Arnaud COURTEILLE FDJ.fr 01:27
97 Lennard HOFSTEDE Rabobank Development Team 01:30
98 Frederik VEUCHELEN Wanty-Groupe Gobert 01:30
99 Jimmy ENGOULVENT Team Europcar 01:30
100 Sébastien TURGOT AG2R La Mondiale 01:42
101 Jasper STUYVEN Trek Factory Racing 02:28
102 Damien GAUDIN AG2R La Mondiale 02:28

 

@ArekWaluga77

Foto:bettiniphoto.net