Fot. Team Cofidis

30 – letni Belg w sezonie 2020 będzie jeździć dla Cofidisu, który dołącza do drużyn World Tour.

Po dwóch dość przeciętnych sezonach spędzonych w Dimension Data flamandzki kolarz zdecydował się jeździć dla francuskiej drużyny.

„Bardzo się cieszę, że dołączę do Cofidisu. To zespół z wielką historią i to się dla mnie liczy. Zespół jest zlokalizowany w północnej części Francji, więc geograficznie jest blisko mojego domu. To oczywiście daje więcej energii i motywacji, gdy jeździsz dla drużyny, która reprezentuje tą samą kolarską kulturę”

– powiedział po podpisaniu umowy Vermote.

Jego głównymi zadaniami w nowej drużynie będzie aktywna jazda w wiosennych klasykach oraz pomoc liderom, tak jak robił to przez całą swoją karierę. Z pewnością będzie wielkim wzmocnieniem tworzącego się pociągu sprinterskiego, który może w najbliższym sezonie być bardzo konkurencyjny. Po dołączeniu do Francuza Christophe’a Laporte włoskiego zaciągu z „Watahy” Elii Vivianiego oraz Fabio Sabatiniego doświadczony Julien Vermote może być kluczowym elementem tej układanki.

„Podczas mojej kariery, pracowałem dużo dla moich liderów, Niezależnie od tego, czy byli sprinterami czy też nie. Chcę szczególnie pracować dla Elii [Vivianiego] oraz Christophe’a [Laporte’a]. Tak samo chciałbym dostać „wolną rękę” w klasykach. Jestem pewien, że stworzymy fantastyczny zespół w następnym sezonie”

– przyznał pełen nadziei Belg.

Jest to już ósmy tegoroczny transfer do drużyny, którą prowadzi Cedric Vasseur. Poza wspomnianą trójką kontrakty podpisali: Guillame Martin, Nathan Haas, Simone Consonni, Attilio Viviani oraz Fernando Barcelo.