fot. Fundación Euskadi

Baskijska drużyna Fundación Euskadi ogłosiła skład, w jakim będzie się ścigała w swoim debiutanckim sezonie na poziomie Pro Continental. Nowymi twarzami są między innymi Rubén Fernández i Juanjo Lobato.

Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami, do drużyny zarządzanej przez Jorge Azanzę dołączyli kolarze zespołu Euskadi-Murias, który wraz z końcem sezonu 2019 zakończył swoją działalność. Są to: Gari Bravo, Julen Irizar, Mikel Aristi, Mikel Bizkarra i Mikel Iturria, a ponadto skład odświeżą: Joan Bou i Juanjo Lobato (Nippo-Vini Fantini), Antonio Angulo (Efapel), Rubén Fernández (Movistar), a także ścigający się do tej pory w drużynie dla orlików Laboral Kutxa – Iker Ballarín.

Dziesięcioma kolarzami, którzy uzupełniają skład i reprezentowali barwy Fundación Euskadi w tym sezonie to: Antonio Jesús Soto, Diego López, Dzmytri Zhygunov, Gotzon Martín, Ibai Azurmendi, Jokin Aranburu, Mikel Alonso, Peio Goikoetxea, Txomin Juaristi oraz Unai Cuadrado.

– Chcemy nadal kierować się zasadami, które do tej pory kierowały drużyną. Dyrekcja sportowa drużyny zdołała natomiast zatrzymać zawodników, którzy stanowili trzon zespołu w 2019 roku, ale jednocześnie chcieliśmy powiększyć skład o większa liczbę kolarzy, z którymi będziemy rywalizować na wyższym poziomie

– napisano w oficjalnym oświadczeniu drużyny.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments