Fot. Katusha-Alpecin

Tiago Machado znów zmienia zespół. Doświadczony Portugalczyk w przyszłym sezonie zasili szeregi grupy Efapel.

Jeszcze dwa lata temu 34-latek był zawodnikiem Katushy-Alpecin.  Jednak szwajcarski zespół postanowił z niego zrezygnować, ponieważ zawodnik nie był w stanie dać mu tyle, co w poprzednich latach. W pozostałych ekipach World Touru Machado również nie był w stanie znaleźć pracodawcy, więc zdecydował się na to, by przejść do Sportingu CP i tym samym po 10 latach wrócić do ojczyzny.

Powrót do Portugalii wcale nie pomógł mu wrócić do formy z pierwszej części trwającej dekady, gdy potrafił meldować się w pierwszej trójce m.in Tour Down Under, Tour de Slovenie i Giro del Trentino. Jego najlepsze wyniki z ubiegłego sezonu to 15. miejsce w Volta a Portugal oraz 18 w GP Beiras e Serra de Estrela. Przeciętnie zaprezentował się także na Mistrzostwach Portugalii. Tam zajął 6. miejsce w jeździe indywidualnej na czas oraz 10. w wyścigu ze startu wspólnego.

Teraz musi opuścić Sporting, który po tym sezonie prawdopodobnie zakończy swoje istnienie, jednak po Portugalczyka zgłosił się inny zespół z zachodniej części Półwyspu Iberyjskiego – Efapel, w którego barwach występuje już inny zawodnik, którego możemy pamiętać z występów w World Tourze – Sergio Paulinho. Obok Machado nowymi zawodnikami ekipy zostaną także Luis Mendonca oraz Antonio Carvalho.