Alexander Kristoff w Katushy oraz Tejay van Garderen w BMC Racing, będą liderami swoich ekip na wyścig Paryż-Nicea. Przypomnijmy, że francuska impreza rusza w niedzielę.

Norweski sprinter znajdujący się ostatnio w wysokiej formie, ma przynieść dla Katushy kolejne zwycięstwa. 27-latek w tym roku już czterokrotnie podnosił ręce w geście triumfu, więc Paryż-Nicea będzie kolejną okazją na sukcesy dla rosyjskiego teamu. W klasyfikacji generalnej może powalczyć Tiago Machado. Portugalczyk został sprowadzony przez Viatcheslava Ekimova właśnie z myślą o tygodniowych etapówkach, gdzie 29-latek czuje się jak ryba w wodzie.

Skład Katushy na Paryż-Nicea uzupełnią: Jacopo Guarnieri , Sergei Chernetckii, Viacheslav Kuznetsov, Tiago Machado, Egor Silin, Simon Spilak oraz Iurii Trofimov.

W BMC Racing pojedzie aktualny lider klasyfikacji WorldTour – Rohan Dennis. Australijczyk w styczniu wygrał Tour Down Under, a później ustanowił nowy rekord świata w jeździe godzinnej na czas. W Paryż-Nicea liderem na klasyfikację generalną w szeregach BMC Racing, będzie jednak Tejay van Garderen. Philippe Gilbert startuje z myślą o zwycięstwach etapowych.

Skład BMC Racing na Paryż-Nicea uzupełnią: Silvan Dillier, Ben Hermans, Amaël Moinard, Michael Schär oraz Peter Velits.