Fot. Katusha-Alpecin

Najbardziej waleczny kolarz dwóch etapów tegorocznej hiszpańskiej Vuelty – Tiago Machado – będzie przewodził młodemu składowi rosyjskiej drużyny podczas pierwszego w sezonie wyścigu rangi World Tour. W składzie nie ma żadnego Rosjanina.

Nie możemy doczekać się powrotu do Południowej Australii, gdzie po dobrym występie w 2016 roku chcemy ponownie pokazać się z jak najlepszej strony. Tiago Machado po udanej Vuelcie nadal ma dobry czas, więc liczymy na niego. Ciekawy jestem także tego, jak zadebiutuje Holender Maurits Lammertink, który w wyścigu Tour de Luxembourg 2016 wygrał etap i klasyfikację młodzieżową”, powiedział dyrektor sportowy Katushy, Mike Turtur.

Przyszłoroczna edycja Tour Down Under rozpocznie się 17 stycznia i potrwa do 22 stycznia. Wyścig powinien rozstrzygnąć się na podjeździe pod Willunga Hill, gdzie w 2016 roku triumfował Richie Porte (BMC).

31-letni Machado w wyścigu Tour Down Under startuje regularnie. Trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej w 2012 roku jest jak dotąd jego najlepszym rezultatem.

Czekam na start w wyścigu Tour Down Under, ostatnie dały mi dużo przyjemności. W tym roku chciałbym zająć możliwie najlepsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Katusha-Alpecin wystawiła dobry skład z młodymi kolarzami, którzy zadebiutują w naszych barwach”, powiedział Machado.

Oprócz Lammertinka po raz pierwszy w Katushy wystąpią: Jose Goncalves i Bapriste Planckaert.

Pełny skład drużyny Katusha-Alpecin na Tour Down Under 2017: Tiago Machado, Angel Vicioso, Jose Goncalves, Maurits Lammertink, Baptiste Planckaert, Sven Erik Bystrom oraz Jhonatan Restrepo.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments