Młody Hiszpan podpisał dwuletni kontrakt. Na dłużej w Cofidisie zostaje Cyril Lemoine.

Trwa “rozbiór” Euskadi Basque Country – Murias. Ekipa, która po tym sezonie przechodzi do historii dała oczywiście wolną rękę kolarzom, którzy powoli podpisują kontrakty. 23- letni Barcelo przez kolejne dwa lata będzie jeździł w koszulce francuskiego Cofidisu, którego był stażystą w w 2017 roku.

Mijający sezon był dla Barcelo bardzo udany. Zwycięzca etapu Tour de l’Avenir z 2018 roku miał kilka obiecujących wyników. Zajął trzecie miejsce na jednym z etapów hiszpańskiej Vuelty. Był także szósty na Tour de Vendée i siódmy Gran Premio Miguel Indurain. Wczoraj ładnie jechał na Paris-Tours, gdzie rywalizację zakończył na dwunastej pozycji.

Bardzo się cieszę, że taka ekipa zaproponowała mi kontrakt. Mam za sobą dobry sezon, ale w sumie nie spodziewałem się takich wyników. Teraz mam w głowie to, aby w przyszłym roku pokazać się z jak najlepszej strony. Chcę podziękować Euskadi Basque Country – Murias za możliwość dołączenia do Cofidisu

– powiedział po parafowaniu kontraktu Barcelo.

Siódmy sezon z rzędu w Cofidisie będzie jeździł natomiast 36- letni Cyril Lemoine, dla którego najlepszym wynikiem w 2019 roku było 10. miejsce w Primus Classic.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments