Foto: Luca Bettini/BettiniPhoto©2019

Kolejny kolarz Euskadi – Murias będzie w przyszłym sezonie jeździł w World Tourze. Dziś oficjalna strona Movistaru ogłosiła, że od nowego sezonu zawodnikiem hiszpańskiej ekipy będzie Sergio Samitier.

Hiszpan do baskijskiej ekipy trafił dwa lata temu. W tym czasie brał udział w takich wyścigach jak Vuelta al Pais Vasco, Volta a Catalunya, czy Vuelta a Espana. Świetnie spisał się zwłaszcza w tym ostatnim. Podczas najważniejszego hiszpańskiego wyścigu często łapał się w ucieczki i walczył o punkty na premiach górskich, dzięki czemu ukończył na 3. miejscu walkę o tytuł króla gór, a na jednym z etapów dostał nagrodę dla najaktywniejszego kolarza.

Poza tym jego największe sukcesy w zielonej koszulce, to 12. miejsce na wygranym przez Ivana Sosę Vuelta a Burgos, w czasie której pomógł swojemu zespołowemu koledze Oscarowi Rodriguezowi w zajęciu 2. lokaty, a także zwycięstwo w klasyfikacji górskiej podczas Tour of the Alps.

Wcześniej reprezentował barwy ekipy Lizarte, z której wywodzi się wielu kolarzy Movistaru – m.in. Andrey Amador czy Marc Soler. W jej barwach sięgnął w 2017 roku po wicemistrzostwo w jeździe indywidualnej na czas. W tym samym sezonie zdołał wywalczyć także osiem zwycięstw, ale nawet to nie pomogło mu w tym, by od razu trafić do ekipy Eusebio Unzue.

Jednak jego oczekiwanie na założenie niebieskiej koszulki z białym „M” na środku powoli dobiega końca, a 24-latek, podobnie jak jego kolega z baskijskiego zespołu – Oscar Rodriguez, w końcu znajdzie się w World Tourze.