fot. CCC Team

Ekipa CCC Team zmierza do Chin, by wystartować w ostatnim swoim wyścigu w sezonie 2019, Gree-Tour of Guangxi. Drużyna przystąpi do zmagań w mocnym i szybkim składzie, który nastawia się na sukcesy etapowe.

Dyrektor sportowy, Jackson Stewart zapowiada, że zespół nastawia się na agresywną jazdę oraz etapy sprinterskie.

Jedziemy do Chin, by zakończyć sezon w dobrym stylu. W programie jest kilka płaskich etapów, które powinny rozstrzygnąć się po masowym sprincie i liczymy na to, że na nich będziemy w czołówce. Josef Černý, Kamil Gradek, Gijs Van Hoecke, Guillaume Van Keirsbulck i Francisco Ventoso będą starali się walczyć w ucieczkach oraz wspierać w końcówce naszych sprinterów, Jonasa Kocha i Jakuba Mareczkę. Włoch wielokrotnie wygrywał w Chinach i mamy nadzieję, że będzie kontynuował tę passę

– powiedział Stewart.

Będzie to nie tylko ostatni wyścig zaliczany do UCI WorldTour w tym roku, ale też ostatni w ogóle w sezonie 2019 dla CCC Team. Liczymy na to, że uda się go zakończyć dobrym wynikiem

– dodał.

Jakub Mareczko cieszy się na to powrót na chińskie trasy, gdzie odniósł ponad 30 zwycięstw:

To dla mnie ostatnia szansa w tym roku, by zaprezentować się w sprincie i mam nadzieję, że zdołam ją w pełni wykorzystać. Przed nami kilka płaskich etapów i pomimo tego, że sezon jest długi, nadal jestem bardzo zmotywowany, by powalczyć o wysokie lokaty.

Bardzo się cieszę, że znowu wystartuję w Chinach, skąd mam wiele miłych wspomnień i skąd zawsze udawało się przywieźć dobry wynik. Uważam, że jestem we właściwej formie i jestem gotowy, by zakończyć sezon na wysokim poziomie.

Jedziemy na Gree-Tour of Guangxi z mocnym i szybkim składem, który jest gotowy na aktywną jazdę oraz walkę o pozycje na finiszowych kilometrach.

Gree-Tour of Guangxi (17 -22 października)

Skład: Josef Černý (CZE), Kamil Gradek (POL), Jonas Koch (GER), Jakub Mareczko (ITA), Gijs Van Hoecke (BEL), Guillaume Van Keirsbulck (BEL), Francisco Ventoso (ESP)
Dyrektor sportowy: Jackson Stewart (USA)

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments