fot. CCC Team

Alessandro Fedeli (Delko Marseile Provence) wygrał szósty i zarazem ostatni etap wyścigu CRO Race z metą w Zagrzebu. Zwycięstwo w klasyfikacji generalnej zdobył Adam Yates (Mitchelton-Scott), a Victor De la Parte z CCC Team stanął na najniższym stopniu podium. 

Ostatni etap z metą w stolicy Chorwacji Zagrzebiu liczył 154 kilometry. Na zakończenie rywalizacji kolarze musieli pokonać trzy rundy, a na każdej z nich pokryty kostką podjazd o długości 500 metrów i średnim nachyleniu 6,2 proc.

 

W ucieczkę dnia zabrała się ośmiu kolarzy, których maksymalna przewaga wynosiła nieco ponad pięć minut. Pokonali oni wspólnie większą część etapu, a na rundach w Zagrzebiu ich przewaga zaczęła maleć.

Pomimo to Alessandro Fedeliemu udało się utrzymać przed zredukowanym goniącym peletonem i odnieść etapowe zwycięstwo o kilka długości roweru.

Dzięki siódmemu miejscu na ostatnim etapie Adam Yates utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej wywalczone po zwycięstwie na królewskim etapie dzień wcześniej. Pozycję na podium udało się także obronić wracającemu po kontuzji Victorowi De la Parte.

Dla drużyny Mitchelton-Scott jest to bardzo udany debiut w Wyścigu dookoła Chorwacji, bowiem oprócz etapowego zwycięstwa i triumfu w klasyfikacji generalnej, wygrali oni także klasyfikację górską (Adam Yates) oraz punktową (Alex Edmondson).

Wyniki ostatniego etapu:

1 FEDELI Alessandro Delko Marseille Provence 14 20 3:22:14
2 TRATNIK Jan Bahrain Merida 5 12 0:02
3 KIERNER Florian Team Felbermayr – Simplon Wels 3 7 ,,
4 KRUL Stef Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 5 ,,
5 EDMONDSON Alex Mitchelton-Scott 4 0:05
6 RAJOVIĆ Dušan Adria Mobil 3 ,,
7 YATES Adam Mitchelton-Scott 2 ,,
8 BAX Sjoerd Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 1 ,,
9 HILL Benjamin Ljubljana Gusto Santic ,,
10 PACHER Quentin Vital Concept – B&B Hotels ,,
11 BOOKWALTER Brent Mitchelton-Scott ,,
12 GAMPER Patrick Tirol KTM Cycling Team ,,
13 SIMION Paolo Bardiani – CSF 0:12
14 VILLELLA Davide Astana Pro Team ,,
15 PATERSKI Maciej Wibatech Merx 7R 0:14
16 CHEVALIER Maxime Vital Concept – B&B Hotels ,,
17 ZEITS Andrey Astana Pro Team ,,
18 NOVAK Domen Bahrain Merida ,,
19 ROSSKOPF Joey CCC Team ,,
20 ROLLAND Pierre Vital Concept – B&B Hotels ,,
21 GUERIN Alexis Delko Marseille Provence 0:17
22 DE LA PARTE Víctor CCC Team ,,
23 EARLE Nathan Israel Cycling Academy 0:20
24 KOROŠEC Rok Ljubljana Gusto Santic 0:23
25 BAJC Andi Team Felbermayr – Simplon Wels 0:24
26 FINETTO Mauro Delko Marseille Provence ,,
27 MAESTRI Mirco Bardiani – CSF ,,
28 ENGELHARDT Felix Tirol KTM Cycling Team ,,
29 PAUWELS Serge CCC Team ,,
30 RÖBER Dominik P&S Metalltechnik ,,
31 ROGINA Radoslav Adria Mobil ,,
32 COVILI Luca Bardiani – CSF ,,
33 TORRES Rodolfo Andrés Team Illuminate ,,
34 PRONSKIY Vadim Astana Pro Team 0:30
35 FRAPPORTI Mattia Androni Giocattoli – Sidermec 0:32
36 GAUTIER Cyril Vital Concept – B&B Hotels 0:35
37 SCOTSON Callum Mitchelton-Scott 0:44
38 LODERER Timon Team Hrinkow Advarics Cycleang ,,
39 FOUCHÉ James Mitchelton-Scott 0:47
40 DE BACKER Bert Vital Concept – B&B Hotels 0:51
41 FERNÁNDEZ Delio Delko Marseille Provence 0:52
42 JEANNES Matthieu Team Illuminate 0:56
43 MANDRYSCH John P&S Metalltechnik 1:00
44 BOGUSLAWSKI Marceli Wibatech Merx 7R 1:06
45 DINKLER Jonathan P&S Metalltechnik 1:10
46 CASTIBLANCO Jorge Camilo Team Illuminate 1:11
47 BARÓN Félix Alejandro Team Illuminate ,,
48 LEHNER Daniel Team Felbermayr – Simplon Wels 1:18
49 KRIZEK Matthias Team Felbermayr – Simplon Wels 1:22
50 BOLE Grega Bahrain Merida 1:28
51 RUMAC Josip Androni Giocattoli – Sidermec 1:31
52 PER David Adria Mobil ,,
53 GROŠELJ Matic Ljubljana Gusto Santic ,,
54 ZIMMERMANN Georg CCC Team 1:34
55 BOUWMANS Dylan Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 1:46
56 HAUSSLER Heinrich Bahrain Merida 1:51
57 BUDYAK Anatoliy Wibatech Merx 7R 1:54
58 RIVERA Kevin Androni Giocattoli – Sidermec 1:56
59 BRESCIANI Michael Bardiani – CSF 2:14
60 LONGHITANO Claudio Team Illuminate 2:45
61 GIDICH Yevgeniy Astana Pro Team 2:57
62 VAN DEN BERG Lars Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 2:59
63 DE KLEIJN Arvid Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel ,,
64 RUČIGAJ Žiga Ljubljana Gusto Santic 3:42
65 PRAH Aljaž Ljubljana Gusto Santic ,,
66 GAMPER Florian Tirol KTM Cycling Team 4:03
67 BADILATTI Matteo Israel Cycling Academy 4:42
68 MÜLLER Patrick Vital Concept – B&B Hotels ,,
69 MARONESE Marco Bardiani – CSF ,,
70 GUY Timothy Ljubljana Gusto Santic ,,
71 PODLASKI Michał Wibatech Merx 7R ,,
72 NOLDE Tobias P&S Metalltechnik ,,
73 SONNLEITNER Jonas P&S Metalltechnik ,,
74 WARCHOŁ Bartosz Wibatech Merx 7R ,,
75 MORENO Javier Delko Marseille Provence ,,
76 HRINKOW Dominik Team Hrinkow Advarics Cycleang 4:46
77 PLAZA Rubén Israel Cycling Academy ,,
78 CATAFORD Alexander Israel Cycling Academy ,,
79 VAN DER TUUK Danny Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel ,,
80 FRIEDRICH Marco Tirol KTM Cycling Team ,,
81 RAPP Jonas Team Hrinkow Advarics Cycleang 4:50
82 HOFER Andreas Team Hrinkow Advarics Cycleang ,,
83 KISTOWSKI Kacper Wibatech Merx 7R ,,
84 BIZHIGITOV Zhandos Astana Pro Team ,,
85 FOMINYKH Daniil Astana Pro Team ,,
86 TEN DAM Laurens CCC Team ,,
87 NATAROV Yuriy Astana Pro Team 4:54
88 COURTEILLE Arnaud Vital Concept – B&B Hotels ,,
89 WILDAUER Markus Tirol KTM Cycling Team 5:00
90 RIVI Samuele Tirol KTM Cycling Team 5:03
91 ZOIDL Riccardo CCC Team ,,
92 OMRZEL Aljaž Adria Mobil 5:13
93 PESSOT Alessandro Bardiani – CSF 5:24
94 BRAJKOVIČ Janez Adria Mobil ,,
95 KUMP Marko Adria Mobil ,,
96 PIBERNIK Luka Bahrain Merida ,,
DNF KATRAŠNIK Gašper Adria Mobil
DNF CARBONI Giovanni Bardiani – CSF ,,

Końcowa klasyfikacja generalna:

1 1 YATES Adam Mitchelton-Scott 125 100 20:57:05
2 2 VILLELLA Davide Astana Pro Team 85 70 0:22
3 3 DE LA PARTE Víctor CCC Team 70 50 0:29
4 4 ZEITS Andrey Astana Pro Team 60 36 0:42
5 5 NOVAK Domen Bahrain Merida 50 28 0:50
6 6 GUERIN Alexis Delko Marseille Provence 40 24 1:09
7 7 ROLLAND Pierre Vital Concept – B&B Hotels 35 20 1:25
8 8 BOOKWALTER Brent Mitchelton-Scott 30 18 1:42
9 9 BAX Sjoerd Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 25 16 1:45
10 10 ROGINA Radoslav Adria Mobil 20 14 2:09
11 11 PAUWELS Serge CCC Team 15 12 3:03
12 12 PRONSKIY Vadim Astana Pro Team 10 10 3:33
13 13 TORRES Rodolfo Andrés Team Illuminate 5 8 3:46
14 14 PACHER Quentin Vital Concept – B&B Hotels 5 7 4:30
15 15 COVILI Luca Bardiani – CSF 5 6 5:11
16 16 FINETTO Mauro Delko Marseille Provence 3 5 5:43
17 18 ▲1 CHEVALIER Maxime Vital Concept – B&B Hotels 3 4 7:37
18 17 ▼1 BUDYAK Anatoliy Wibatech Merx 7R 3 3 7:39
19 21 ▲2 ROSSKOPF Joey CCC Team 3 2 11:19
20 22 ▲2 EARLE Nathan Israel Cycling Academy 3 1 11:30
21 24 ▲3 JEANNES Matthieu Team Illuminate 3 12:32
22 19 ▼3 MORENO Javier Delko Marseille Provence 3 13:04
23 20 ▼3 BADILATTI Matteo Israel Cycling Academy 3 13:11
24 23 ▼1 GIDICH Yevgeniy Astana Pro Team 3 14:30
25 27 ▲2 RÖBER Dominik P&S Metalltechnik 3 15:18
26 26 BOLE Grega Bahrain Merida 15:33
27 28 ▲1 ENGELHARDT Felix Tirol KTM Cycling Team 15:42
28 33 ▲5 PATERSKI Maciej Wibatech Merx 7R 16:41
29 29 CASTIBLANCO Jorge Camilo Team Illuminate 16:47
30 38 ▲8 KRUL Stef Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 16:50
31 34 ▲3 BAJC Andi Team Felbermayr – Simplon Wels 16:51
32 31 ▼1 SCOTSON Callum Mitchelton-Scott 16:54
33 37 ▲4 GAUTIER Cyril Vital Concept – B&B Hotels 17:22
34 32 ▼2 BARÓN Félix Alejandro Team Illuminate 17:32
35 35 ZIMMERMANN Georg CCC Team 18:01
36 36 HAUSSLER Heinrich Bahrain Merida 18:26
37 39 ▲2 RUMAC Josip Androni Giocattoli – Sidermec 19:11
38 25 ▼13 BRAJKOVIČ Janez Adria Mobil 19:27
39 44 ▲5 TRATNIK Jan Bahrain Merida 19:48
40 42 ▲2 BOUWMANS Dylan Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 20:31
41 30 ▼11 PLAZA Rubén Israel Cycling Academy ,,
42 46 ▲4 MAESTRI Mirco Bardiani – CSF 20:48
43 45 ▲2 GROŠELJ Matic Ljubljana Gusto Santic 21:21
44 49 ▲5 FEDELI Alessandro Delko Marseille Provence 21:29
45 51 ▲6 EDMONDSON Alex Mitchelton-Scott 22:46
46 41 ▼5 WARCHOŁ Bartosz Wibatech Merx 7R 22:47
47 40 ▼7 ZOIDL Riccardo CCC Team 22:55
48 50 ▲2 FERNÁNDEZ Delio Delko Marseille Provence 23:24
49 43 ▼6 MÜLLER Patrick Vital Concept – B&B Hotels 24:15
50 48 ▼2 VAN DEN BERG Lars Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 24:28
51 47 ▼4 VAN DER TUUK Danny Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 26:04
52 55 ▲3 FRAPPORTI Mattia Androni Giocattoli – Sidermec 26:21
53 53 PRAH Aljaž Ljubljana Gusto Santic 27:08
54 52 ▼2 PIBERNIK Luka Bahrain Merida 28:07
55 58 ▲3 MANDRYSCH John P&S Metalltechnik 28:21
56 62 ▲6 HILL Benjamin Ljubljana Gusto Santic 28:53
57 64 ▲7 SIMION Paolo Bardiani – CSF 29:27
58 61 ▲3 BOGUSLAWSKI Marceli Wibatech Merx 7R ,,
59 65 ▲6 KOROŠEC Rok Ljubljana Gusto Santic 29:48
60 54 ▼6 KISTOWSKI Kacper Wibatech Merx 7R 30:03
61 70 ▲9 LODERER Timon Team Hrinkow Advarics Cycleang 30:48
62 56 ▼6 COURTEILLE Arnaud Vital Concept – B&B Hotels 30:51
63 67 ▲4 KRIZEK Matthias Team Felbermayr – Simplon Wels 30:55
64 57 ▼7 OMRZEL Aljaž Adria Mobil 31:12
65 59 ▼6 RUČIGAJ Žiga Ljubljana Gusto Santic 31:50
66 72 ▲6 RIVERA Kevin Androni Giocattoli – Sidermec 32:22
67 66 ▼1 DE KLEIJN Arvid Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 32:30
68 71 ▲3 BRESCIANI Michael Bardiani – CSF 32:38
69 74 ▲5 DE BACKER Bert Vital Concept – B&B Hotels 32:47
70 60 ▼10 BIZHIGITOV Zhandos Astana Pro Team 33:07
71 63 ▼8 CATAFORD Alexander Israel Cycling Academy 33:43
72 75 ▲3 PER David Adria Mobil 33:51
73 69 ▼4 PODLASKI Michał Wibatech Merx 7R 34:40
74 68 ▼6 WILDAUER Markus Tirol KTM Cycling Team 34:41
75 81 ▲6 GAMPER Patrick Tirol KTM Cycling Team 36:00
76 73 ▼3 FRIEDRICH Marco Tirol KTM Cycling Team 36:05
77 83 ▲6 LEHNER Daniel Team Felbermayr – Simplon Wels 37:29
78 76 ▼2 TEN DAM Laurens CCC Team 37:58
79 77 ▼2 NOLDE Tobias P&S Metalltechnik 38:31
80 85 ▲5 KIERNER Florian Team Felbermayr – Simplon Wels 38:46
81 78 ▼3 FOMINYKH Daniil Astana Pro Team 39:18
82 79 ▼3 MARONESE Marco Bardiani – CSF 39:31
83 88 ▲5 RAJOVIĆ Dušan Adria Mobil 40:44
84 80 ▼4 KUMP Marko Adria Mobil ,,
85 82 ▼3 NATAROV Yuriy Astana Pro Team 41:04
86 84 ▼2 HRINKOW Dominik Team Hrinkow Advarics Cycleang 41:21
87 90 ▲3 DINKLER Jonathan P&S Metalltechnik 42:59
88 92 ▲4 FOUCHÉ James Mitchelton-Scott 43:06
89 87 ▼2 GAMPER Florian Tirol KTM Cycling Team 44:34
90 86 ▼4 RIVI Samuele Tirol KTM Cycling Team 44:39
91 93 ▲2 RAPP Jonas Team Hrinkow Advarics Cycleang 49:33
92 94 ▲2 GUY Timothy Ljubljana Gusto Santic 51:07
93 95 ▲2 LONGHITANO Claudio Team Illuminate 51:42
94 96 ▲2 HOFER Andreas Team Hrinkow Advarics Cycleang 55:35
95 97 ▲2 SONNLEITNER Jonas P&S Metalltechnik 58:05
96 98 ▲2 PESSOT Alessandro Bardiani – CSF 1:03:25