Eduard Michael Grosu (Delko Marseille Provence) wygrał drugi etap i został nowym liderem CRO Race.

Drugi etap chorwackiego wyścigu liczył 183 kilometry i prowadził ze Slunj do Zadaru. Po drodze zawodnicy musieli się zmierzyć z dwoma podjazdami.

Ucieczkę dnia utworzyło pięciu kolarzy. Na czele kręcili: Markus Wildauer (Tirol KTM Cycling Team), Daniel Lehner (Team Felbermayr – Simplon Wels), Benjamin Hill (Ljubljana Gusto Santic), Jens Van Den Dool (Metec – TKH Continental Cyclingteam) i Dominik Hrinkow (Team Hrinkow Advarics Cycleang).

Ich maksymalna przewaga wyniosła sześć minut, ale peleton cały czas kontrolował sytuację. Na obu górskich premiach jako pierwszy meldował się Hill, ale tuż za nim plasował się lider tej klasyfikacji, Markus Wildauer.

Duża grupa dogoniła ucieczkę na 50 kilometrów przed metą.  W kolejny odjazd zabrał się Maciej Paterski (Wibatech Merx 7R). Wraz z Polakiem na czele jechało sześciu innych kolarzy, ale niestety ich przewaga oscylowała tylko wokół 30 sekund.

Osiem kilometrów przed metą doszło w środku peletonu do wielkiej kraksy, która trochę utrudniła pościg za ucieczką. Jednak mimo to grupa dogoniła harcowników trzy kilometry dalej. Mimo kilku prób ataków o zwycięstwie zadecydował sprinterski finisz.

400 metrów przed metą samotnie rozpoczął go Eduard Michael Grosu (Delko Marseille Provence) i Rumun z trzy sekundową przewagą wygrał dzisiejszy etap. Kolejne miejsca zajęli Alexander Edmondson (Mitchelton-Scott) i Marko Kump (Adria Mobil).

Wyniki drugiego etapu:

1 Eduard-Michael Grosu (Rou) Delko Marseille Provence 4:24:39
2 Alexander Edmondson (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:03
3 Marko Kump (Slo) Adria Mobil 0:00:03
4 Mattia Frapporti (Ita) Androni Giocattoli Sidermec 0:00:03
5 Arvid De Kleijn (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:00:03
6 Cyril Gautier (Fra) Vital Concept – B&B Hotels 0:00:03
7 Matej Mohoric (Slo) Bahrain Merida 0:00:03
8 John Mandrysch (GER) P&S Metalltechnik 0:00:03
9 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF 0:00:03
10 Timon Loderer (GER) Hrinkow Advarics Cycleang 0:00:03
11 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain Merida 0:00:03
12 Bert De Backer (Bel) Vital Concept – B&B Hotels 0:00:03
13 Andi Bajc (Slo) Team Felbermayr Simplon Wels 0:00:03
14 Matthias Krizek (AUT) Team Felbermayr Simplon Wels 0:00:03
15 Brent Bookwalter (USA) Mitchelton – Scott 0:00:03
16 Yevgeniy Gidich (Kaz) Astana Pro Team 0:00:03
17 Joseph Rosskopf (USA) CCC Team 0:00:03
18 Marco Maronese (Ita) Bardiani CSF 0:00:03
19 Quentin Pacher (Fra) Vital Concept – B&B Hotels 0:00:03
20 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:00:03
21 Victor De La Parte (Esp) CCC Team 0:00:03
22 Grega Bole (Slo) Bahrain Merida 0:00:03
23 Sjoerd Bax (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:00:03
24 Jan Tratnik (Slo) Bahrain Merida 0:00:03
25 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team 0:00:03
26 Adam Yates (GBr) Mitchelton – Scott 0:00:03
27 Serge Pauwels (Bel) CCC Team 0:00:03
28 Dylan Bouwmans (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:00:03
29 Vadim Pronskiy (Kaz) Astana Pro Team 0:00:03
30 Domen Novak (Slo) Bahrain Merida 0:00:03
31 Alexis Guerin (Fra) Delko Marseille Provence 0:00:03
32 Radoslav Rogina (Cro) Adria Mobil 0:00:03
33 Stef Krul (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:00:03
34 Georg Zimmermann (GER) CCC Team 0:00:03
35 Michael Bresciani (Ita) Bardiani CSF 0:00:03
36 Matthieu Jeannès (Fra) Team Illuminate 0:00:03
37 Maciej Paterski (Pol) Wibatech Merx 0:00:03
38 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF 0:00:03
39 Rok Korošec (Slo) Ljubljana Gusto Santic 0:00:14
40 Callum Scotson (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:16
41 David Per (Slo) Adria Mobil 0:00:22
42 Michel Aschenbrenner (GER) P&S Metalltechnik 0:00:33
43 Tobias Nolde (GER) P&S Metalltechnik 0:00:33
44 Mauro Finetto (Ita) Delko Marseille Provence 0:00:36
45 Pierre Rolland (Fra) Vital Concept – B&B Hotels 0:00:36
46 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Team Illuminate 0:00:36
47 Dominik Röber (GER) P&S Metalltechnik 0:00:36
48 Stephan Rabitsch (AUT) Team Felbermayr Simplon Wels 0:00:36
49 Delio Fernandez Cruz (Esp) Delko Marseille Provence 0:00:36
50 Bartosz Warchol (Pol) Wibatech Merx 0:00:36
51 Matic Grošelj (Slo) Ljubljana Gusto Santic 0:00:36
52 Javier Moreno Bazan (Esp) Delko Marseille Provence 0:00:58
53 Felix Engelhardt (GER) Tirol KTM Cycling Team 0:00:58
54 Anatolii Budiak (Ukr) Wibatech Merx 0:00:58
55 Benjamin Hill (Aus) Ljubljana Gusto Santic 0:00:58
56 Barnabás Peák (Hun) Mitchelton – Scott 0:00:58
57 Danny Van Der Tuuk (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:00:58
58 Jorge Camilo Castiblanco Cubides (Col) Team Illuminate 0:00:58
59 Michal Podlaski (Pol) Wibatech Merx 0:00:58
60 Marceli Boguslawski (Pol) Wibatech Merx 0:00:58
61 Markus Wildauer (AUT) Tirol KTM Cycling Team 0:00:58
62 Aljaž Omrzel (Slo) Adria Mobil 0:01:14
63 Robert Jägeler (GER) P&S Metalltechnik 0:01:38
64 Patrick Müller (SUI) Vital Concept – B&B Hotels 0:01:48
65 Daniel Eichinger (AUT) Hrinkow Advarics Cycleang 0:01:48
66 Arnaud Courteille (Fra) Vital Concept – B&B Hotels 0:01:57
67 Alessandro Fedeli (Ita) Delko Marseille Provence 0:02:25
68 Yuriy Natarov (Kaz) Astana Pro Team 0:03:20
69 Zhandos Bizhigitov (Kaz) Astana Pro Team 0:03:23
70 Daniel Lehner (AUT) Team Felbermayr Simplon Wels 0:03:23
71 Kacper Kistowski (Pol) Wibatech Merx 0:03:23
72 Aljaž Prah (Slo) Ljubljana Gusto Santic 0:03:23
73 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team 0:03:29
74 Amaro Antunes (Por) CCC Team 0:03:29
75 Marco Friedrich (AUT) Tirol KTM Cycling Team 0:03:29
76 Luca Covili (Ita) Bardiani CSF 0:03:29
77 Žiga Rucigaj (Slo) Ljubljana Gusto Santic 0:03:29
78 Timothy Guy (Aus) Ljubljana Gusto Santic 0:03:29
79 Riccardo Zoidl (AUT) CCC Team 0:03:37
80 Sam Bewley (NZl) Mitchelton – Scott 0:04:09
81 Luka Pibernik (Slo) Bahrain Merida 0:04:09
82 James Fouche (NZl) Mitchelton – Scott 0:04:09
83 Laurens Ten Dam (Ned) CCC Team 0:04:09
84 Maxime Chevalier (Fra) Vital Concept – B&B Hotels 0:04:09
85 Lars Van Den Berg (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:04:39
86 Felix Alejandro Baron Castillo (Col) Team Illuminate 0:04:43
87 Matteo Badilatti (SUI) Israel Cycling Academy 0:04:58
88 Ruben Plaza (Esp) Israel Cycling Academy 0:04:58
89 Josip Rumac (Cro) Androni Giocattoli Sidermec 0:06:39
90 Dominik Hrinkow (AUT) Hrinkow Advarics Cycleang 0:06:39
91 Alexander Cataford (Can) Israel Cycling Academy 0:06:56
92 Tilen Finkšt (Slo) Ljubljana Gusto Santic 0:07:41
93 Nathan Earle (Aus) Israel Cycling Academy 0:08:32
94 Florian Gamper (AUT) Tirol KTM Cycling Team 0:08:36
95 Samuele Rivi (Ita) Tirol KTM Cycling Team 0:08:36
96 Patrick Gamper (AUT) Tirol KTM Cycling Team 0:08:37
97 Dušan Rajovic (Srb) Adria Mobil 0:08:49
98 Janez Brajkovic (Slo) Adria Mobil 0:08:49
99 Gašper Katrašnik (Slo) Adria Mobil 0:08:49
100 Jonas Sonnleitner (GER) P&S Metalltechnik 0:09:05
101 Jonathan Dinkler (GER) P&S Metalltechnik 0:09:05
102 Giovanni Carboni (Ita) Bardiani CSF 0:13:37
103 Jonas Rapp (GER) Hrinkow Advarics Cycleang 0:14:19
104 Andreas Hofer (AUT) Hrinkow Advarics Cycleang 0:14:19
105 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy 0:16:08
106 Claudio Longhitano (Ita) Team Illuminate 0:17:04
107 Alessandro Pessot (Ita) Bardiani CSF 0:17:15
108 Kevin Rivera Serrano (CRc) Androni Giocattoli Sidermec 0:18:21
DNF Florian Kierner (AUT) Team Felbermayr Simplon Wels
DNF Jens Van Den Dool (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel
DNF Omar El Gouzi (Ita) Tirol KTM Cycling Team

Klasyfikacja generalna po drugim etapie:

1 Eduard-Michael Grosu (Rou) Delko Marseille Provence 8:51:52
2 Marko Kump (Slo) Adria Mobil 0:00:05
3 Alexander Edmondson (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:13
4 Yevgeniy Gidich (Kaz) Astana Pro Team 0:00:13
5 Matej Mohoric (Slo) Bahrain Merida 0:00:14
6 Alexis Guerin (Fra) Delko Marseille Provence 0:00:17
7 Adam Yates (GBr) Mitchelton – Scott 0:00:18
8 Arvid De Kleijn (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:00:19
9 John Mandrysch (GER) P&S Metalltechnik 0:00:19
10 Mattia Frapporti (Ita) Androni Giocattoli Sidermec 0:00:19
11 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF 0:00:19
12 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain Merida 0:00:19
13 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:00:19
14 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team 0:00:19
15 Andi Bajc (Slo) Team Felbermayr Simplon Wels 0:00:19
16 Joseph Rosskopf (USA) CCC Team 0:00:19
17 Victor De La Parte (Esp) CCC Team 0:00:19
18 Quentin Pacher (Fra) Vital Concept – B&B Hotels 0:00:19
19 Maciej Paterski (Pol) Wibatech Merx 0:00:19
20 Vadim Pronskiy (Kaz) Astana Pro Team 0:00:19
21 Brent Bookwalter (USA) Mitchelton – Scott 0:00:19
22 Sjoerd Bax (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:00:19
23 Matthias Krizek (AUT) Team Felbermayr Simplon Wels 0:00:19
24 Dylan Bouwmans (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:00:19
25 Georg Zimmermann (GER) CCC Team 0:00:19
26 Bert De Backer (Bel) Vital Concept – B&B Hotels 0:00:19
27 Marco Maronese (Ita) Bardiani CSF 0:00:19
28 Stef Krul (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:00:19
29 Radoslav Rogina (Cro) Adria Mobil 0:00:19
30 Jan Tratnik (Slo) Bahrain Merida 0:00:19
31 Domen Novak (Slo) Bahrain Merida 0:00:19
32 Serge Pauwels (Bel) CCC Team 0:00:19
33 Timon Loderer (GER) Hrinkow Advarics Cycleang 0:00:19
34 Grega Bole (Slo) Bahrain Merida 0:00:19
35 Matthieu Jeannès (Fra) Team Illuminate 0:00:19
36 Michael Bresciani (Ita) Bardiani CSF 0:00:19
37 Rok Korošec (Slo) Ljubljana Gusto Santic 0:00:30
38 David Per (Slo) Adria Mobil 0:00:38
39 Cyril Gautier (Fra) Vital Concept – B&B Hotels 0:00:39
40 Michel Aschenbrenner (GER) P&S Metalltechnik 0:00:49
41 Matic Grošelj (Slo) Ljubljana Gusto Santic 0:00:51
42 Mauro Finetto (Ita) Delko Marseille Provence 0:00:52
43 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Team Illuminate 0:00:52
44 Stephan Rabitsch (AUT) Team Felbermayr Simplon Wels 0:00:52
45 Dominik Röber (GER) P&S Metalltechnik 0:00:52
46 Pierre Rolland (Fra) Vital Concept – B&B Hotels 0:00:52
47 Delio Fernandez Cruz (Esp) Delko Marseille Provence 0:00:52
48 Bartosz Warchol (Pol) Wibatech Merx 0:00:52
49 Jorge Camilo Castiblanco Cubides (Col) Team Illuminate 0:01:14
50 Marceli Boguslawski (Pol) Wibatech Merx 0:01:14
51 Anatolii Budiak (Ukr) Wibatech Merx 0:01:14
52 Benjamin Hill (Aus) Ljubljana Gusto Santic 0:01:14
53 Javier Moreno Bazan (Esp) Delko Marseille Provence 0:01:14
54 Michal Podlaski (Pol) Wibatech Merx 0:01:14
55 Felix Engelhardt (GER) Tirol KTM Cycling Team 0:01:14
56 Danny Van Der Tuuk (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:01:14
57 Barnabás Peák (Hun) Mitchelton – Scott 0:01:14
58 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF 0:01:19
59 Aljaž Omrzel (Slo) Adria Mobil 0:01:30
60 Patrick Müller (SUI) Vital Concept – B&B Hotels 0:02:04
61 Callum Scotson (Aus) Mitchelton – Scott 0:02:11
62 Arnaud Courteille (Fra) Vital Concept – B&B Hotels 0:02:13
63 Markus Wildauer (AUT) Tirol KTM Cycling Team 0:02:19
64 Alessandro Fedeli (Ita) Delko Marseille Provence 0:02:41
65 Robert Jägeler (GER) P&S Metalltechnik 0:03:17
66 Yuriy Natarov (Kaz) Astana Pro Team 0:03:36
67 Daniel Lehner (AUT) Team Felbermayr Simplon Wels 0:03:38
68 Zhandos Bizhigitov (Kaz) Astana Pro Team 0:03:39
69 Aljaž Prah (Slo) Ljubljana Gusto Santic 0:03:39
70 Kacper Kistowski (Pol) Wibatech Merx 0:03:39
71 Daniel Eichinger (AUT) Hrinkow Advarics Cycleang 0:03:43
72 Amaro Antunes (Por) CCC Team 0:03:45
73 Žiga Rucigaj (Slo) Ljubljana Gusto Santic 0:03:45
74 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team 0:03:45
75 Luca Covili (Ita) Bardiani CSF 0:03:45
76 Marco Friedrich (AUT) Tirol KTM Cycling Team 0:03:45
77 Riccardo Zoidl (AUT) CCC Team 0:03:53
78 Timothy Guy (Aus) Ljubljana Gusto Santic 0:04:11
79 Maxime Chevalier (Fra) Vital Concept – B&B Hotels 0:04:25
80 Laurens Ten Dam (Ned) CCC Team 0:04:25
81 Luka Pibernik (Slo) Bahrain Merida 0:04:25
82 Lars Van Den Berg (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:04:55
83 Felix Alejandro Baron Castillo (Col) Team Illuminate 0:04:59
84 Tobias Nolde (GER) P&S Metalltechnik 0:05:10
85 Ruben Plaza (Esp) Israel Cycling Academy 0:05:14
86 Matteo Badilatti (SUI) Israel Cycling Academy 0:05:14
87 Sam Bewley (NZl) Mitchelton – Scott 0:06:47
88 James Fouche (NZl) Mitchelton – Scott 0:06:47
89 Dominik Hrinkow (AUT) Hrinkow Advarics Cycleang 0:06:53
90 Josip Rumac (Cro) Androni Giocattoli Sidermec 0:06:55
91 Alexander Cataford (Can) Israel Cycling Academy 0:07:12
92 Tilen Finkšt (Slo) Ljubljana Gusto Santic 0:07:57
93 Nathan Earle (Aus) Israel Cycling Academy 0:08:48
94 Samuele Rivi (Ita) Tirol KTM Cycling Team 0:08:52
95 Florian Gamper (AUT) Tirol KTM Cycling Team 0:08:52
96 Patrick Gamper (AUT) Tirol KTM Cycling Team 0:08:53
97 Dušan Rajovic (Srb) Adria Mobil 0:08:59
98 Janez Brajkovic (Slo) Adria Mobil 0:09:05
99 Gašper Katrašnik (Slo) Adria Mobil 0:09:05
100 Jonathan Dinkler (GER) P&S Metalltechnik 0:09:21
101 Jonas Sonnleitner (GER) P&S Metalltechnik 0:09:37
102 Giovanni Carboni (Ita) Bardiani CSF 0:13:53
103 Jonas Rapp (GER) Hrinkow Advarics Cycleang 0:14:35
104 Andreas Hofer (AUT) Hrinkow Advarics Cycleang 0:16:14
105 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy 0:16:24
106 Claudio Longhitano (Ita) Team Illuminate 0:17:20
107 Kevin Rivera Serrano (CRc) Androni Giocattoli Sidermec 0:18:37
108 Alessandro Pessot (Ita) Bardiani CSF 0:21:55