fot. Casa Dorada Women Cycling

Do nowego hiszpańskiego zespołu Casa Dorada Women Cycling dołączyła już ósma zawodniczka. Jest to Włoszka Alessia Vigilia. To nie koniec wzmocnień w tej ekipie.

Casa Dorada Women Cycling budowany jest od podstaw. Zespół przed nowym sezonem musi zakontraktować kilkanaście nowych zawodniczek. Po pierwszych 8 transferach ekipy można stwierdzić, że będzie to połączenie młodości i doświadczenia. W drugiej grupy jest m.in. Małgorzata Jasińska, która została pierwszą zawodniczką Casa Dorada. Oprócz Polki w zespole są już inne znane kolarki w peletonie – Roxanne Fournier, Ainara Elbusto i Rachel Neylan.

Ekipa Inigo Cuesty stawia także na młode zawodniczki. Do zdolnych Hiszpanek – Sandry Alonso, Enary Lopez i Christiny Martinez – dołączyła Alessia Vigilia. 20-latka jest do tej pory najmłodsza w hiszpańskiej grupy. Włoszka przez ostatnie dwa sezony jeździ dla Valcar Cylance Cycling. Największym sukcesem Vigilli jest srebrny medal w jeździe na czas juniorek na mistrzostwach świata w Bergen w 2017 roku. W tym sezonie zajęła 10. miejsce w Donostia San Sebastian Klasikoa.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments