Jannik Steimle (stażysta Deceuninck – Quick Step) wygrał po pięknej akcji klasyk w Belgii. 

104. edycja Kampioenschap van Vlaanderen rozgrywana była tradycyjnie na rundach wokół Koolskamp. Do przejechania było 185 kilometrów po płaskiej trasie.

W ucieczkę dnia zabrali się: Jonas Koch (CCC Team), Guillaume Seye (BEAT Cycling Club) i Ylber Sefa (Tarteletto – Isorex). Trójka w pewnym momencie miała nawet prawie siedem minut przewagi.

Peleton prowadzili przede wszystkim kolarze Jumbo-Visma. 50 kilometrów przed metą duża grupa podzieliła się na wiatrach. Ucieczka przeszła do historii 25 kilometrów dalej. W czołówce jechało niespełna 30 kolarzy.

9 kilometrów przed metą na samotną akcję zdecydował się Jannik Steimle (stażysta Deceuninck – Quick Step). Młody Niemiec nie dawał za wygraną i na ostatni kilometr wjechał z niewielką przewagą nad kolejnymi kolarzami.

Steimle nie dał już sobie wydrzeć tej pięknej wygranej. Widać, że ekipa Patricka Lefevere’a zrobiła dobry interes podpisując z nim kontrakt na kolejne dwa sezony!

Kolejne dwa miejsca zajęli kolarze Jumbo-Visma: Timo Roosen i Dylan Groenewegen.

Wyniki:

1 STEIMLE Jannik DQT DECEUNINCK-QUICK-STEP les 186 km en 4h03’55” (moy. 45,753 km/h)
2 ROOSEN Timo TJV TEAM JUMBO-VISMA 00:01
3 GROENEWEGEN Dylan TJV TEAM JUMBO-VISMA 00:04
4 PETIT Adrien TDE TOTAL DIRECT ENERGIE 00:04
5 BOL Cees SUN TEAM SUNWEB 00:04
6 NAESEN Lawrence LTS LOTTO SOUDAL 00:04
7 VERMEULEN Emiel NRL NATURA4EVER-ROUBAIX-LILLE METROPOLE 00:04
8 NIZZOLO Giacomo TDD TEAM DIMENSION DATA 00:04
9 THEUNS Edward TFS TREK-SEGAFREDO 00:04
10 PLANCKAERT Baptiste WVA WALLONIE BRUXELLES 00:04
11 WARLOP Jordi SVB SPORT VLAANDEREN-BALOISE 00:04
12 HAVIK Piotr BRT BEAT CYCLING CLUB 00:04
13 HOFSTETTER Hugo COF COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:04
14 HALLER Marco TKA TEAM KATUSHA ALPECIN 00:04
15 SERRY Pieter DQT DECEUNINCK-QUICK-STEP 00:04
16 SEFA Ylber TIS TARTELETTO-ISOREX 00:04
17 HONORÉ Mikkel Frølich DQT DECEUNINCK-QUICK-STEP 00:04
18 KOCH Jonas CPT CCC TEAM 00:04
19 MERLIER Tim COC CORENDON-CIRCUS 00:04
20 TEUNISSEN Mike TJV TEAM JUMBO-VISMA 00:04
21 VAN SCHIP Jan Willem ROC ROOMPOT-CHARLES 00:12
22 BOUDAT Thomas TDE TOTAL DIRECT ENERGIE 00:14
23 CLÉ Brent COC CORENDON-CIRCUS 00:14
24 JAKOBSEN Fabio DQT DECEUNINCK-QUICK-STEP 00:14
25 CAVENDISH Mark TDD TEAM DIMENSION DATA 00:20
26 VAN GOETHEM Brian LTS LOTTO SOUDAL 00:22
27 RICKAERT Jonas COC CORENDON-CIRCUS 00:23
28 SEYE Guillaume BRT BEAT CYCLING CLUB 00:35
29 PEDERSEN Mads TFS TREK-SEGAFREDO 01:33
30 WALSCHEID Maximilian Richard SUN TEAM SUNWEB 02:24
31 STALLAERT Joeri COC CORENDON-CIRCUS 02:24
32 CARDIS Romain TDE TOTAL DIRECT ENERGIE 02:24
33 MEEUS Jordi SEG SEG RACING ACADEMY 02:24
34 WOUTERS Enzo LTS LOTTO SOUDAL 02:24
35 MÜLLER Reto SRA SWISS RACING ACADEMY 02:24
36 MARECZKO Jakub CPT CCC TEAM 02:24
37 KONYCHEV Alexander TDD TEAM DIMENSION DATA 02:24
38 REYNAERTS Wim CIB CIBEL 02:24
39 DUPONT Timothy WGG WANTY-GOBERT CYCLING TEAM 02:24
40 DE VYLDER Lindsay SVB SPORT VLAANDEREN-BALOISE 02:24
41 JOSEPH Thomas TIS TARTELETTO-ISOREX 02:24
42 GOUAULT Pierre NRL NATURA4EVER-ROUBAIX-LILLE METROPOLE 02:24
43 COOLEN Yves BRT BEAT CYCLING CLUB 02:24
44 VAN KEIRSBULCK Guillaume CPT CCC TEAM 02:24
45 PAQUOT Tom WVA WALLONIE BRUXELLES 02:24
46 FORTIN Filippo COF COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 02:24
47 STRAKHOV Dmitrii TKA TEAM KATUSHA ALPECIN 02:24
48 WIRTGEN Tom WVA WALLONIE BRUXELLES 02:24
49 WRIGHT Fred CPT CCC TEAM 02:24
50 REUTIMANN Matthias SRA SWISS RACING ACADEMY 02:24
51 LÜTOLF Yves SRA SWISS RACING ACADEMY 02:24
52 FRÖHLINGER Johannes SUN TEAM SUNWEB 02:24
53 BARBIER Pierre NRL NATURA4EVER-ROUBAIX-LILLE METROPOLE 02:24
54 YATES Adam GREAT BRITAIN NATIONAL TEAM 02:24
55 VERMOTE Julien TDD TEAM DIMENSION DATA 02:24
56 BAK YTTING Lars TDD TEAM DIMENSION DATA 02:24
57 NÕMMELA Aksel WVA WALLONIE BRUXELLES 02:24
58 BURGER Sven SEG SEG RACING ACADEMY 02:24
59 DE BUYST Jasper LTS LOTTO SOUDAL 02:24
60 RIOU Alan PCB TEAM ARKEA-SAMSIC 02:24
61 SWIFT Ben GREAT BRITAIN NATIONAL TEAM 02:24
62 GROVES Kaden SEG SEG RACING ACADEMY 02:24
63 HAVIK Yoeri VLA VLASMAN CT 02:24
64 JANS Roy COC CORENDON-CIRCUS 02:24
65 EISEL Bernhard TDD TEAM DIMENSION DATA 02:24
66 HANSEN Lasse Norman COC CORENDON-CIRCUS 02:24
67 VAN DER HOORN Taco TJV TEAM JUMBO-VISMA 02:24
68 GREIPEL André PCB TEAM ARKEA-SAMSIC 02:24
69 KRAGH ANDERSEN Asbjørn SUN TEAM SUNWEB 02:24
70 DEBUSSCHERE Jens TKA TEAM KATUSHA ALPECIN 02:24
71 WAEYTENS Zico COF COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 02:24
72 THIJSSEN Gerben LTS LOTTO SOUDAL 02:24
73 LIVYNS Arjen ROC ROOMPOT-CHARLES 02:24
74 REINDERS Elmar ROC ROOMPOT-CHARLES 02:24
75 STEELS Stijn ROC ROOMPOT-CHARLES 02:24
76 LEEZER Thomas TJV TEAM JUMBO-VISMA 02:24
77 KEUKELEIRE Jens LTS LOTTO SOUDAL 02:24
78 KREDER Wesley WGG WANTY-GOBERT CYCLING TEAM 02:24
79 GONÇALVES José TKA TEAM KATUSHA ALPECIN 02:34
80 KANTER Max SUN TEAM SUNWEB 02:57
81 VAN GINNEKEN Sjoerd ROC ROOMPOT-CHARLES 03:18
82 KOOISTRA Marten SUN TEAM SUNWEB 03:18
83 RASCH Jesper SEG SEG RACING ACADEMY 06:40
84 GOEMAN Jonas TIS TARTELETTO-ISOREX 06:40
85 BOUCHER David TIS TARTELETTO-ISOREX 06:40
86 RELAES Jacob CIB CIBEL 06:40
87 SWIFT Connor PCB TEAM ARKEA-SAMSIC 06:40
88 BEPPU Fumiyuki TFS TREK-SEGAFREDO 06:40
89 HOLLENSTEIN Reto TKA TEAM KATUSHA ALPECIN 06:40
90 MENGOULAS Alex BRT BEAT CYCLING CLUB 06:40
91 LEWIS Adam BRT BEAT CYCLING CLUB 06:40
92 VALLEE Boris WGG WANTY-GOBERT CYCLING TEAM 06:40
93 RÜEGG Lukas SRA SWISS RACING ACADEMY 06:40
94 PICHOT Alexandre TDE TOTAL DIRECT ENERGIE 06:40
95 BOUWMANS Dylan TKA TEAM KATUSHA ALPECIN 06:40
96 THOMSON Jay Robert TDD TEAM DIMENSION DATA 06:40
97 DE DECKER Alfdan WGG WANTY-GOBERT CYCLING TEAM 06:40
98 DEVRIENDT Tom WGG WANTY-GOBERT CYCLING TEAM 06:40
99 WOLSINK Jelle VLA VLASMAN CT 06:40
100 KRUL Stef TJV TEAM JUMBO-VISMA 06:40
101 DEBRUYNE Glenn CIB CIBEL 06:40
102 NOPPE Christophe SVB SPORT VLAANDEREN-BALOISE 06:51
103 PLANCKAERT Edward SVB SPORT VLAANDEREN-BALOISE 06:51
104 MOSCHETTI Matteo TFS TREK-SEGAFREDO 06:51
105 PAUWELS Serge CPT CCC TEAM 06:51
106 VENTOSO ALBERDI Francisco Jose CPT CCC TEAM 06:51