fot. CCC-Liv

Marianne Vos wygrała ostatni etap Tour de l’Ardeche. Zawodniczka CCC-Liv okazała się najlepsza na pięciu z siedmiu odcinków i triumfowała w klasyfikacji generalnej.

Siódmy i tym samym ostatni etap wyścigu prowadził z Chomerac do Privas. Trasa liczyła 88 kilometrów. Do pokonania było kilka podjazdów, w tym dwie premie pierwszej kategorii – Col de Fontenelle i Chaumel.

Początkowo zawodniczki decydowały się na wiele prób ataków, ale żadna z nich nie okazała się skuteczna. W końcówce na atak zdecydowała się Marianne Vos. Do liderki dołączyła Nikola Noskowa. Zawodniczka Bigla Pro Cycling jechała w barwach reprezentacji Czech.

Ostatecznie najlepsza okazała się Vos. Zawodniczka CCC-Liv sięgnęła po 5. zwycięstwo w Tour de l’Ardeche i 201. w karierze. Holenderka zdecydowanie wygrała w całym wyścigu.

Wyniki 7. etapu:

1 VOS Marianne CCC – Liv 16 16 2:40:05
2 NOSKOVÁ Nikola Czech Republic 12 11 0:33
3 SIERRA Arlenis Astana Womens Team 8 6 1:40
4 BASTIANELLI Marta Team Virtu Cycling 6 5 ,,
5 GARCIA Mavi Spain 5 4 ,,
6 DOEBEL-HICKOK Kristabel Rally UHC Cycling Women 4 2 ,,
7 SANTESTEBAN Ane WNT-Rotor Pro Cycling 3 1:41
8 MERINO Eider Spain 2 ,,
9 MAGNALDI Erica WNT-Rotor Pro Cycling ,,
10 KOREVAAR Jeanne CCC – Liv ,,
11 AALERUD Katrine Team Virtu Cycling ,,
12 GUDERZO Tatiana Bepink 1:48
13 NILSSON Hanna BTC City Ljubljana ,,
14 SHAPIRA Omer Canyon SRAM Racing ,,
15 KOPPENBURG Clara WNT-Rotor Pro Cycling ,,
16 POIDEVIN Sara Rally UHC Cycling Women 1:53
17 KROGSGAARD Birgitte Team Virtu Cycling ,,
18 MUZIC Évita FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope 3:12
19 VYSOTSKA Yevgenia Servetto – Piumate – Beltrami TSA ,,
20 STEPHENS Lauren Team TIBCO – SVB ,,
21 MORENO Blanca Liliana Astana Womens Team ,,
22 ŽIGART Urška BTC City Ljubljana ,,
23 NEYLAN Rachel Team Virtu Cycling ,,
24 HAJKOVA Marketa Servetto – Piumate – Beltrami TSA 4:49
25 MACHACOVA Jarmila Czech Republic ,,
26 RAGUSA Katia Bepink 7:12
27 KULYNYCH Olha Ukraine ,,
28 GEBRU Eyeru Tesfoam WCC Team ,,
29 GILLOW Shara FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,,
30 TAZREITER Angelika Austria ,,
31 BRAVARD Charlotte FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,,
32 GUILMAN Victorie FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,,
33 MARTINEZ Cristina Spain 7:22
34 UMUTZHANOVA Makhabbat Astana Womens Team 7:24
35 BEEKHUIS Teuntje Biehler Pro Cycling Team 8:30
36 AHUMADA Denisse Aracely Colombia 8:35
37 VAN DE WINKEL Joanna South Africa 8:52
38 YAPURA Fernanda WCC Team ,,
39 CANVELLI Vania Bepink ,,
40 BERTIZZOLO Sofia Team Virtu Cycling ,,
41 SCHWEINBERGER Christina Health Mate – Cyclelive Team ,,
42 LOPEZ Enara Spain ,,
43 WIEL Jade FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,,
44 KOLESAVA Anastasiya WCC Team ,,
45 KOSTER Anouska Team Virtu Cycling ,,
46 FRANZ Heidi Rally UHC Cycling Women ,,
47 DUCUARA Jennifer Colombia 10:25
48 TSERAKH Hanna Minsk Cycling Club 14:53
49 IVANIUK Maryna Ukraine ,,
50 VAN NECK Melissa Bepink ,,
51 MELNYCHUK Viktoriia Ukraine ,,
52 VAN REGENMORTEL Laura SWABO Women Development Team ,,
53 TON Quinty Biehler Pro Cycling Team ,,
54 GEHNBÖCK Sylvia Austria ,,
55 FERON Senna Health Mate – Cyclelive Team ,,
56 PERINI Chiara Bepink 15:12
57 COLBORNE Henrietta Biehler Pro Cycling Team 15:16
58 DEFOUR Lara Health Mate – Cyclelive Team 15:23
59 TERUEL Alba Spain 15:49
60 KIPTSIKAVA Nastassia Minsk Cycling Club 16:38
61 ESPÍNOLA Agua Marina WCC Team 17:12
62 BAJGEROVÁ Nikola Czech Republic 20:15
63 NEUMANOVÁ Tereza Czech Republic ,,
64 KASHIKI Shoko Team Illuminate ,,
65 VALSECCHI Silvia Bepink ,,
66 DZIAKOLA Darya Minsk Cycling Club 20:23
67 MENESES Jessenia Team Illuminate 20:54
68 SEVCIKOVA Petra Czech Republic 25:56
69 CHAIRIN Kulacha Team Illuminate ,,
70 DOBRYNINA Kseniya Servetto – Piumate – Beltrami TSA 29:41
71 LEON CARDENAS Mary Colombia 31:25
72 NEEFJES Tessa SWABO Women Development Team 31:41
73 DUENAS Tatiana Team Illuminate ,,
74 GRUBER-STADLER Hannah Austria 32:49
75 AERNOUTS Amber Health Mate – Cyclelive Team 33:16
76 SEPULVEDA Johana Colombia ,,
77 MACHNER Katharina Austria 33:27
78 THIEBAULT Marine Credit Mutuel 33:30
79 DIXON Leah Team TIBCO – SVB 34:52
80 BEIJER Inez SWABO Women Development Team 38:50
81 KORVASOVA Tereza Czech Republic ,,
DNF ASENCIO Laura WNT-Rotor Pro Cycling –
DNF PILOTE-FORTIN Gabrielle WNT-Rotor Pro Cycling ,,
DNS HARRIS Ella Canyon SRAM Racing ,,
DNS CECCHINI Elena Canyon SRAM Racing ,,

Klasyfikacja generalna:

1 1 – VOS Marianne CCC – Liv 125 80 25:46:36
2 2 – KOPPENBURG Clara WNT-Rotor Pro Cycling 85 56 6:07
3 3 – MERINO Eider Spain 70 32 8:02
4 4 – MAGNALDI Erica WNT-Rotor Pro Cycling 60 24 8:13
5 5 – SANTESTEBAN Ane WNT-Rotor Pro Cycling 50 20 8:21
6 7 ▲1 GARCIA Mavi Spain 40 16 8:45
7 8 ▲1 AALERUD Katrine Team Virtu Cycling 35 12 8:52
8 9 ▲1 GUDERZO Tatiana Bepink 30 8 9:27
9 6 ▼3 STEPHENS Lauren Team TIBCO – SVB 25 7 10:05
10 11 ▲1 NOSKOVÁ Nikola Czech Republic 20 6 11:23
11 10 ▼1 POIDEVIN Sara Rally UHC Cycling Women 15 5 11:59
12 13 ▲1 SHAPIRA Omer Canyon SRAM Racing 10 3 13:06
13 12 ▼1 MUZIC Évita FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope 5 14:04
14 14 – ŽIGART Urška BTC City Ljubljana 5 15:37
15 15 – NEYLAN Rachel Team Virtu Cycling 5 15:38
16 16 – VYSOTSKA Yevgenia Servetto – Piumate – Beltrami TSA 3 15:55
17 17 – MORENO Blanca Liliana Astana Womens Team 3 16:26
18 18 – MACHACOVA Jarmila Czech Republic 3 22:23
19 19 – KOREVAAR Jeanne CCC – Liv 3 25:24
20 21 ▲1 BASTIANELLI Marta Team Virtu Cycling 3 26:45
21 22 ▲1 DOEBEL-HICKOK Kristabel Rally UHC Cycling Women 3 26:46
22 20 ▼2 TAZREITER Angelika Austria 3 31:05
23 23 – GILLOW Shara FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope 3 32:59
24 26 ▲2 SIERRA Arlenis Astana Womens Team 3 37:32
25 25 – BEEKHUIS Teuntje Biehler Pro Cycling Team 3 37:49
26 27 ▲1 KULYNYCH Olha Ukraine 44:19
27 29 ▲2 NILSSON Hanna BTC City Ljubljana 45:55
28 31 ▲3 KROGSGAARD Birgitte Team Virtu Cycling 49:29
29 28 ▼1 RAGUSA Katia Bepink 51:07
30 30 – CANVELLI Vania Bepink 53:04
31 32 ▲1 KOLESAVA Anastasiya WCC Team 56:33
32 33 ▲1 VAN DE WINKEL Joanna South Africa 56:34
33 35 ▲2 GUILMAN Victorie FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope 57:53
34 37 ▲3 GEBRU Eyeru Tesfoam WCC Team 1:02:57
35 40 ▲5 HAJKOVA Marketa Servetto – Piumate – Beltrami TSA 1:03:42
36 39 ▲3 KOSTER Anouska Team Virtu Cycling 1:07:21
37 34 ▼3 MENESES Jessenia Team Illuminate 1:09:45
38 42 ▲4 MARTINEZ Cristina Spain 1:16:17
39 44 ▲5 BRAVARD Charlotte FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope 1:16:58
40 43 ▲3 SCHWEINBERGER Christina Health Mate – Cyclelive Team 1:18:38
41 41 – TSERAKH Hanna Minsk Cycling Club 1:19:30
42 45 ▲3 LOPEZ Enara Spain 1:19:36
43 46 ▲3 YAPURA Fernanda WCC Team 1:19:49
44 48 ▲4 BERTIZZOLO Sofia Team Virtu Cycling 1:26:24
45 49 ▲4 GEHNBÖCK Sylvia Austria 1:35:57
46 47 ▲1 VALSECCHI Silvia Bepink 1:37:03
47 50 ▲3 COLBORNE Henrietta Biehler Pro Cycling Team 1:38:41
48 53 ▲5 AHUMADA Denisse Aracely Colombia 1:41:40
49 54 ▲5 FRANZ Heidi Rally UHC Cycling Women 1:44:53
50 55 ▲5 WIEL Jade FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope 1:45:39
51 51 – NEUMANOVÁ Tereza Czech Republic 1:47:34
52 56 ▲4 PERINI Chiara Bepink 1:54:02
53 57 ▲4 IVANIUK Maryna Ukraine 1:55:07
54 63 ▲9 UMUTZHANOVA Makhabbat Astana Womens Team 2:03:00
55 60 ▲5 FERON Senna Health Mate – Cyclelive Team 2:03:27
56 61 ▲5 TERUEL Alba Spain 2:04:48
57 59 ▲2 KASHIKI Shoko Team Illuminate 2:06:48
58 62 ▲4 ESPÍNOLA Agua Marina WCC Team 2:07:42
59 52 ▼7 KORVASOVA Tereza Czech Republic 2:08:01
60 58 ▼2 LEON CARDENAS Mary Colombia 2:15:40
61 67 ▲6 DUCUARA Jennifer Colombia 2:15:45
62 64 ▲2 DZIAKOLA Darya Minsk Cycling Club 2:20:13
63 69 ▲6 VAN NECK Melissa Bepink 2:24:32
64 66 ▲2 SEPULVEDA Johana Colombia 2:37:49
65 68 ▲3 DOBRYNINA Kseniya Servetto – Piumate – Beltrami TSA 2:37:59
66 72 ▲6 TON Quinty Biehler Pro Cycling Team 2:40:40
67 71 ▲4 BAJGEROVÁ Nikola Czech Republic 2:41:46
68 70 ▲2 DUENAS Tatiana Team Illuminate 2:42:03
69 – DIXON Leah Team TIBCO – SVB 2:44:57
70 73 ▲3 MELNYCHUK Viktoriia Ukraine 2:48:54
71 76 ▲5 VAN REGENMORTEL Laura SWABO Women Development Team 3:07:15
72 75 ▲3 MACHNER Katharina Austria 3:23:51
73 74 ▲1 BEIJER Inez SWABO Women Development Team 3:26:45
74 78 ▲4 KIPTSIKAVA Nastassia Minsk Cycling Club 3:37:28
75 77 ▲2 AERNOUTS Amber Health Mate – Cyclelive Team 3:43:17
76 79 ▲3 CHAIRIN Kulacha Team Illuminate 3:48:04
77 80 ▲3 SEVCIKOVA Petra Czech Republic 3:53:45
78 81 ▲3 DEFOUR Lara Health Mate – Cyclelive Team 4:00:39
79 82 ▲3 NEEFJES Tessa SWABO Women Development Team 4:25:49
80 83 ▲3 GRUBER-STADLER Hannah Austria 4:49:47
81 84 ▲3 THIEBAULT Marine Credit Mutuel 4:50:41