Foto: Tour of Austria

Kolejny sprinterski talent na stałe zagości w Deceuninck – Quick Step. Patrick Lefevere postanowił podpisać kontrakt z Jannikiem Steimle.

Steimle to zaledwie 23-letni Niemiec, który obecnie cieszy się statusem stażysty w belgijskim zespole. Najważniejsze dla niego były jednak starty w zespole Voralberg, w którym w sezonie 2019 udało mu się zanotować wiele znakomitych rezultatów.

Młody sprinter nie tak dawno zasłynął m.in. kapitalnymi występami w Austrii. Najpierw udało mu się bowiem wygrać Oberostereichrundfahrt, by potem okazać się najlepszym na aż dwóch etapach właściwego wyścigu dookoła Austrii.

Kiedy przychodziłem na staż, byłem bardzo zestresowany, lecz po kilku minutach poczułem, że to jedna, wielka rodzina. Na pierwszym wyścigu byli ze mną m.in. Patrick Lefevere, Yves, Iljo czy Alvaro i poczułem, że bardzo ciepło mnie przyjęli. Dziękuję bardzo ekipie za szansę i zaufanie. Wierzę, że uda mi się w pełni spełnić oczekiwania szefostwa

– powiedział Steimle.

Nowy kontrakt niemieckiego sprintera będzie obowiązywał do końca sezonu 2021. W pewnym sensie jego angaż jest też „odpowiedzią” na odejście z zespołu Elii Vivianiego.

Poprzedni artykułOrganizatorzy Tour of Britain chcą przedłużyć wyścig do 9 dni
Następny artykułTour de l’Ardeche 2019: Marianne Vos triumfatorką wyścigu
Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Oprócz kolarstwa kocha żużel, o którym pisze na portalu speedwaynews.pl. W wolnych chwilach bawi się w tłumacza, amatorsko jeździ i do późnych godzin nocnych gra półzawodowo w CS:GO.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments