fot. Tour of Slovakia

Stefan Kung (Groupama-FDJ) wygrał etap 1b wyścigu Tour of Slovakia, którym była jazda indywidualna na czas. Nowym liderem został Yves Lampaert (Deceuninck-Quick Step).

Pierwszego dnia wyścigu dookoła Słowacji rozegrano dwa etapy. Drugim z nich była jazda indywidualna na czas. Trasa dookoła Bardejowa liczyła 7,4 kilometra.

Najlepszy czas uzyskał Stefan Kung. Kolarz Groupama-FDJ przejechał trasę w 9 minut i 4 sekundy. Podium etapu uzupełnili kolarze Deceuninck-Quick Step. Trzy sekundy stracił Yves Lampeart, który został nowym liderem. Trzeci ze stratą 8 sekund był Bob Jungels.

Tuż za podium uplasował się Kamil Gradek. Kolarz CCC Team przegrał z Kungiem o 10 sekund. Długo liderem czasówki był Maciej Bodnar. Kolarz Bora-hansgrohe, który na etapie ze startu wspólnego leżał w kraksie, uzyskał czas 9:29. Zwycięzca pierwszego etapu, Alexander Kristoff zanotował upadek na trasie czasówki i stracił blisko minutę.

Wyniki etapu 1b:

1 KÜNG Stefan Groupama – FDJ 14 20 48.971 9:04
2 LAMPAERT Yves Deceuninck – Quick Step 5 12 48.702 0:03
3 JUNGELS Bob Deceuninck – Quick Step 3 7 48.261 0:08
4 GRADEK Kamil CCC Team 5 48.087 0:10
5 BRÄNDLE Matthias Israel Cycling Academy 4 47.914 0:12
6 BOHLI Tom UAE-Team Emirates 3 47.914 ,,
7 BÁRTA Jan Elkov – Author Cycling Team 2 47.657 0:15
8 VAN HOECKE Gijs CCC Team 1 47.487 0:17
9 BAŠKA Erik BORA – hansgrohe 46.984 0:23
10 DÉMARE Arnaud Groupama – FDJ 46.984 ,,
11 VIVIANI Elia Deceuninck – Quick Step 46.901 0:24
12 BODNAR Maciej BORA – hansgrohe 46.819 0:25
13 PÖSTLBERGER Lukas BORA – hansgrohe 46.819 ,,
14 MØRKØV Michael Deceuninck – Quick Step 46.819 ,,
15 SLEEN Torjus Uno-X Norwegian Development Team 46.573 0:28
16 HEINSCHKE Leon Development Team Sunweb 46.492 0:29
17 KUKRLE Michael Elkov – Author Cycling Team 46.411 0:30
18 SÉNÉCHAL Florian Deceuninck – Quick Step 46.170 0:33
19 QUAADE Rasmus Riwal Readynez Cycling Team 45.931 0:36
20 VAKOČ Petr Deceuninck – Quick Step 45.931 ,,
21 ZOIDL Riccardo CCC Team 45.852 0:37
22 OWSIAN Łukasz CCC Team 45.773 0:38
23 BUCHMANN Emanuel BORA – hansgrohe 45.695 0:39
24 ANTUNES Amaro CCC Team 45.616 0:40
25 ZAHÁLKA Matej Elkov – Author Cycling Team 45.538 0:41
26 BOOM Lars Roompot – Charles 45.538 ,,
27 KULIKOV Vladislav Gazprom-RusVelo 45.538 ,,
28 SHILOV Sergey Gazprom-RusVelo 45.461 0:42
29 ANDERSEN Idar Uno-X Norwegian Development Team 45.461 ,,
30 RIABUSHENKO Alexandr UAE-Team Emirates 45.461 ,,
31 LAMMERTINK Maurits Roompot – Charles 45.383 0:43
32 ROBEET Ludovic Wallonie-Bruxelles 45.383 ,,
33 NABERMAN Tim Development Team Sunweb 45.383 ,,
34 SINKELDAM Ramon Groupama – FDJ 45.383 ,,
35 GATTO Oscar BORA – hansgrohe 45.306 0:44
36 SISR František Elkov – Author Cycling Team 44.924 0:49
37 BEERS Matthew UAE-Team Emirates 44.924 ,,
38 SAGAN Juraj BORA – hansgrohe 44.848 0:50
39 VAN POPPEL Boy Roompot – Charles 44.848 ,,
40 GROŠELJ Žiga Adria Mobil 44.848 ,,
41 KUSZTOR Péter Team Novo Nordisk 44.848 ,,
42 LIEPIŅŠ Emīls Wallonie-Bruxelles 44.773 0:51
43 WEENING Pieter Roompot – Charles 44.773 ,,
44 PLANET Charles Team Novo Nordisk 44.773 ,,
45 ROCHAS Rémy Delko Marseille Provence 44.698 0:52
46 WALLIN Rasmus Bøgh Riwal Readynez Cycling Team 44.698 ,,
47 VAN WINDEN Dennis Israel Cycling Academy 44.698 ,,
48 SALMON Martin Development Team Sunweb 44.623 0:53
49 KRISTOFF Alexander UAE-Team Emirates 44.548 0:54
50 HVIDEBERG Jonas Iversby Uno-X Norwegian Development Team 44.548 ,,
51 NEUMANN Dominik Elkov – Author Cycling Team 44.548 ,,
52 RIKUNOV Petr Gazprom-RusVelo 44.548 ,,
53 SKAARSETH Anders Uno-X Norwegian Development Team 44.548 ,,
54 SCHLEGEL Michal Elkov – Author Cycling Team 44.548 ,,
55 KEISSE Iljo Deceuninck – Quick Step 44.474 0:55
56 ČANECKÝ Marek Dukla Banska Bystrica 44.400 0:56
57 EL FARES Julien Delko Marseille Provence 44.400 ,,
58 ZIMMERMANN Georg CCC Team 44.326 0:57
59 FRAPPORTI Marco Androni Giocattoli – Sidermec 44.326 ,,
60 JARC Aljaž Adria Mobil 44.326 ,,
61 SINSCHEK Nils Development Team Sunweb 44.326 ,,
62 MAAS Edo Development Team Sunweb 44.252 0:58
63 BAJC Andi Team Felbermayr – Simplon Wels 44.252 ,,
64 SIX Franklin Wallonie-Bruxelles 44.252 ,,
65 LOZANO David Team Novo Nordisk 44.252 ,,
66 SCHILLINGER Andreas BORA – hansgrohe 44.179 0:59
67 RAJOVIĆ Dušan Adria Mobil 44.179 ,,
68 KRIZEK Matthias Team Felbermayr – Simplon Wels 44.179 ,,
69 KAMSTRA Brian Team Novo Nordisk 44.179 ,,
70 SUTHERLAND Rory UAE-Team Emirates 44.106 1:00
71 DE ROSSI Lucas Delko Marseille Provence 44.106 ,,
72 MÄRKL Niklas Development Team Sunweb 44.106 ,,
73 KUBIS Lukas Dukla Banska Bystrica 44.106 ,,
74 TIMMERMANS Justin Roompot – Charles 44.106 ,,
75 SPENGLER Lukas Wallonie-Bruxelles 44.033 1:01
76 HOELGAARD Markus Uno-X Norwegian Development Team 43.960 1:02
77 LAENGEN Vegard Stake UAE-Team Emirates 43.960 ,,
78 KATRAŠNIK Gašper Adria Mobil 43.888 1:03
79 CULLY Ján Andrej Dukla Banska Bystrica 43.816 1:04
80 TEN DAM Laurens CCC Team 43.816 ,,
81 DELETTRE Alexandre Delko Marseille Provence 43.816 ,,
82 MOLLY Kenny Wallonie-Bruxelles 43.744 1:05
83 OMRZEL Aljaž Adria Mobil 43.744 ,,
84 MONTAGUTI Matteo Androni Giocattoli – Sidermec 43.744 ,,
85 BARBIER Rudy Israel Cycling Academy 43.672 1:06
86 RENARD Alexis Israel Cycling Academy 43.601 1:07
87 KIERNER Florian Team Felbermayr – Simplon Wels 43.529 1:08
88 STACHOWIAK Adam Voster ATS Team 43.529 ,,
89 RÄIM Mihkel Israel Cycling Academy 43.458 1:09
90 REICHENBACH Sébastien Groupama – FDJ 43.388 1:10
91 HARING Martin Dukla Banska Bystrica 43.317 1:11
92 PORSEV Alexander Gazprom-RusVelo 43.317 ,,
93 RUMAC Josip Androni Giocattoli – Sidermec 43.247 1:12
94 ASSELMAN Jesper Roompot – Charles 43.247 ,,
95 KONGSTAD Tobias Riwal Readynez Cycling Team 43.247 ,,
96 GROSU Eduard Michael Delko Marseille Provence 43.037 1:15
97 ŠTOČEK Matúš Slovakia 43.037 ,,
98 PERON Andrea Team Novo Nordisk 43.037 ,,
99 VENCHIARUTTI Nicola Androni Giocattoli – Sidermec 42.968 1:16
100 GUARNIERI Jacopo Groupama – FDJ 42.968 ,,
101 GRABIS Mateusz Voster ATS Team 42.899 1:17
102 POLI Umberto Team Novo Nordisk 42.830 1:18
103 HORVAT Žiga Adria Mobil 42.830 ,,
104 BRAND Sam Team Novo Nordisk 42.692 1:20
105 ISTA Kevyn Wallonie-Bruxelles 42.692 ,,
106 SAGIV Guy Israel Cycling Academy 42.692 ,,
107 BELLAN Juraj Dukla Banska Bystrica 42.624 1:21
108 BANASZEK Adrian Voster ATS Team 42.556 1:22
109 DINA Daniel Pannon Cycling Team 42.556 ,,
110 JULES Justin Wallonie-Bruxelles 42.488 1:23
111 ABRAHAMSEN Jonas Uno-X Norwegian Development Team 42.488 ,,
112 CARR Simon Delko Marseille Provence 42.488 ,,
113 KASKO David Slovakia 42.420 1:24
114 FRANCZAK Paweł Voster ATS Team 42.286 1:26
115 GAUDU David Groupama – FDJ 42.085 1:29
116 URIANSTAD Martin Uno-X Norwegian Development Team 42.085 ,,
117 PLUCIŃSKI Leszek Voster ATS Team 42.085 ,,
118 KONOVALOVAS Ignatas Groupama – FDJ 41.953 1:31
119 PELUCCHI Matteo Androni Giocattoli – Sidermec 41.887 1:32
120 VLČÁK Martin Dukla Banska Bystrica 41.821 1:33
121 JANISZEWSKI Sylwester Voster ATS Team 41.821 ,,
122 MAGNUSSON Kim Riwal Readynez Cycling Team 41.821 ,,
123 BERES Stanislav Slovakia 41.821 ,,
124 SCHREURS Hamish Israel Cycling Academy 41.755 1:34
125 KULIKOVSKIY Alexandr Gazprom-RusVelo 41.690 1:35
126 BABIC Adrián Slovakia 41.625 1:36
127 STEININGER Fabian Team Felbermayr – Simplon Wels 41.625 ,,
128 KRAWCZYK Szymon Voster ATS Team 41.560 1:37
129 FETTER Erik Pannon Cycling Team 41.560 ,,
130 WACKER Ludvig Anton Development Team Sunweb 41.495 1:38
131 MORICZ Daniel Pannon Cycling Team 41.495 ,,
132 BOŽIČ Jon Adria Mobil 41.366 1:40
133 WOLLENBERG Tim Team Felbermayr – Simplon Wels 41.111 1:44
134 VARHAŇOVSKÝ Jakub Dukla Banska Bystrica 41.111 ,,
135 FORRAY Andras Pannon Cycling Team 41.048 1:45
136 OROSZ Gergő Pannon Cycling Team 40.859 1:48
137 MALIK Robert Slovakia 40.734 1:50
138 BRKIC Benjamin Team Felbermayr – Simplon Wels 40.610 1:52
139 KAŇKOVSKÝ Alois Elkov – Author Cycling Team 40.610 ,,
140 AAEN JØRGENSEN Jonas Riwal Readynez Cycling Team 40.303 1:57
141 LAJCHA Juraj Slovakia 40.120 2:00
142 VOROBYEV Anton Gazprom-RusVelo 39.702 2:07
143 STASH Mamyr Gazprom-RusVelo 39.643 2:08
144 BRØCHNER Nicolai Riwal Readynez Cycling Team 39.467 2:11
145 SZABO Miklos Pannon Cycling Team 39.176 2:16
146 COMA Richard Slovakia 39.176 ,,

Klasyfikacja generalna:

1 49 ▲48 KÜNG Stefan Groupama – FDJ 3 3:30:52
2 10 ▲8 LAMPAERT Yves Deceuninck – Quick Step 0:03
3 53 ▲50 JUNGELS Bob Deceuninck – Quick Step 0:08
4 43 ▲39 GRADEK Kamil CCC Team 0:10
5 31 ▲26 BRÄNDLE Matthias Israel Cycling Academy 0:12
6 48 ▲42 BOHLI Tom UAE-Team Emirates ,,
7 41 ▲34 BÁRTA Jan Elkov – Author Cycling Team 0:15
8 26 ▲18 VAN HOECKE Gijs CCC Team 0:17
9 2 ▼7 MØRKØV Michael Deceuninck – Quick Step 0:21
10 3 ▼7 VIVIANI Elia Deceuninck – Quick Step 0:22
11 4 ▼7 BAŠKA Erik BORA – hansgrohe 0:23
12 5 ▼7 DÉMARE Arnaud Groupama – FDJ ,,
13 127 ▲114 BODNAR Maciej BORA – hansgrohe 0:25
14 11 ▼3 PÖSTLBERGER Lukas BORA – hansgrohe ,,
15 64 ▲49 SLEEN Torjus Uno-X Norwegian Development Team 0:28
16 55 ▲39 HEINSCHKE Leon Development Team Sunweb 0:29
17 87 ▲70 KUKRLE Michael Elkov – Author Cycling Team 0:30
18 14 ▼4 SÉNÉCHAL Florian Deceuninck – Quick Step 0:33
19 74 ▲55 QUAADE Rasmus Riwal Readynez Cycling Team 0:36
20 56 ▲36 VAKOČ Petr Deceuninck – Quick Step ,,
21 108 ▲87 ZOIDL Riccardo CCC Team 0:38
22 24 ▲2 OWSIAN Łukasz CCC Team 0:39
23 34 ▲11 ANTUNES Amaro CCC Team 0:41
24 42 ▲18 ZAHÁLKA Matej Elkov – Author Cycling Team ,,
25 33 ▲8 BOOM Lars Roompot – Charles 0:42
26 80 ▲54 KULIKOV Vladislav Gazprom-RusVelo ,,
27 50 ▲23 SHILOV Sergey Gazprom-RusVelo ,,
28 88 ▲60 ANDERSEN Idar Uno-X Norwegian Development Team ,,
29 27 ▼2 RIABUSHENKO Alexandr UAE-Team Emirates 0:43
30 124 ▲94 LAMMERTINK Maurits Roompot – Charles ,,
31 57 ▲26 NABERMAN Tim Development Team Sunweb ,,
32 13 ▼19 SINKELDAM Ramon Groupama – FDJ 0:44
33 107 ▲74 GATTO Oscar BORA – hansgrohe ,,
34 1 ▼33 KRISTOFF Alexander UAE-Team Emirates 0:48
35 126 ▲91 SISR František Elkov – Author Cycling Team 0:49
36 92 ▲56 BEERS Matthew UAE-Team Emirates ,,
37 82 ▲45 SAGAN Juraj BORA – hansgrohe 0:50
38 9 ▼29 VAN POPPEL Boy Roompot – Charles ,,
39 52 ▲13 GROŠELJ Žiga Adria Mobil ,,
40 32 ▼8 KUSZTOR Péter Team Novo Nordisk 0:51
41 18 ▼23 WALLIN Rasmus Bøgh Riwal Readynez Cycling Team ,,
42 7 ▼35 LIEPIŅŠ Emīls Wallonie-Bruxelles ,,
43 65 ▲22 WEENING Pieter Roompot – Charles 0:52
44 78 ▲34 PLANET Charles Team Novo Nordisk ,,
45 93 ▲48 ROCHAS Rémy Delko Marseille Provence ,,
46 40 ▼6 VAN WINDEN Dennis Israel Cycling Academy ,,
47 17 ▼30 SKAARSETH Anders Uno-X Norwegian Development Team 0:53
48 85 ▲37 SALMON Martin Development Team Sunweb ,,
49 25 ▼24 HVIDEBERG Jonas Iversby Uno-X Norwegian Development Team 0:54
50 21 ▼29 NEUMANN Dominik Elkov – Author Cycling Team ,,
51 99 ▲48 RIKUNOV Petr Gazprom-RusVelo ,,
52 75 ▲23 SCHLEGEL Michal Elkov – Author Cycling Team 0:55
53 45 ▼8 ČANECKÝ Marek Dukla Banska Bystrica 0:56
54 46 ▼8 EL FARES Julien Delko Marseille Provence 0:57
55 28 ▼27 ZIMMERMANN Georg CCC Team ,,
56 66 ▲10 FRAPPORTI Marco Androni Giocattoli – Sidermec ,,
57 37 ▼20 JARC Aljaž Adria Mobil ,,
58 112 ▲54 SINSCHEK Nils Development Team Sunweb ,,
59 12 ▼47 MAAS Edo Development Team Sunweb 0:58
60 22 ▼38 BAJC Andi Team Felbermayr – Simplon Wels ,,
61 114 ▲53 SIX Franklin Wallonie-Bruxelles ,,
62 104 ▲42 LOZANO David Team Novo Nordisk 0:59
63 101 ▲38 SCHILLINGER Andreas BORA – hansgrohe ,,
64 16 ▼48 RAJOVIĆ Dušan Adria Mobil ,,
65 39 ▼26 KRIZEK Matthias Team Felbermayr – Simplon Wels ,,
66 73 ▲7 KAMSTRA Brian Team Novo Nordisk 1:00
67 116 ▲49 SUTHERLAND Rory UAE-Team Emirates ,,
68 47 ▼21 DE ROSSI Lucas Delko Marseille Provence ,,
69 125 ▲56 MÄRKL Niklas Development Team Sunweb ,,
70 30 ▼40 KUBIS Lukas Dukla Banska Bystrica ,,
71 51 ▼20 TIMMERMANS Justin Roompot – Charles 1:01
72 96 ▲24 SPENGLER Lukas Wallonie-Bruxelles 1:02
73 19 ▼54 HOELGAARD Markus Uno-X Norwegian Development Team ,,
74 71 ▼3 LAENGEN Vegard Stake UAE-Team Emirates ,,
75 35 ▼40 KATRAŠNIK Gašper Adria Mobil 1:03
76 95 ▲19 CULLY Ján Andrej Dukla Banska Bystrica 1:04
77 98 ▲21 TEN DAM Laurens CCC Team 1:05
78 118 ▲40 DELETTRE Alexandre Delko Marseille Provence ,,
79 76 ▼3 MOLLY Kenny Wallonie-Bruxelles ,,
80 15 ▼65 KIERNER Florian Team Felbermayr – Simplon Wels ,,
81 91 ▲10 OMRZEL Aljaž Adria Mobil 1:06
82 89 ▲7 MONTAGUTI Matteo Androni Giocattoli – Sidermec ,,
83 6 ▼77 BARBIER Rudy Israel Cycling Academy ,,
84 120 ▲36 RENARD Alexis Israel Cycling Academy 1:07
85 105 ▲20 STACHOWIAK Adam Voster ATS Team 1:08
86 103 ▲17 RÄIM Mihkel Israel Cycling Academy 1:10
87 131 ▲44 REICHENBACH Sébastien Groupama – FDJ ,,
88 79 ▼9 HARING Martin Dukla Banska Bystrica 1:11
89 54 ▼35 PORSEV Alexander Gazprom-RusVelo ,,
90 67 ▼23 RUMAC Josip Androni Giocattoli – Sidermec 1:12
91 123 ▲32 ASSELMAN Jesper Roompot – Charles ,,
92 77 ▼15 KONGSTAD Tobias Riwal Readynez Cycling Team 1:13
93 59 ▼34 GROSU Eduard Michael Delko Marseille Provence 1:15
94 83 ▼11 ŠTOČEK Matúš Slovakia ,,
95 8 ▼87 PERON Andrea Team Novo Nordisk ,,
96 29 ▼67 VENCHIARUTTI Nicola Androni Giocattoli – Sidermec 1:16
97 129 ▲32 GUARNIERI Jacopo Groupama – FDJ 1:17
98 113 ▲15 GRABIS Mateusz Voster ATS Team ,,
99 36 ▼63 HORVAT Žiga Adria Mobil 1:18
100 106 ▲6 BRAND Sam Team Novo Nordisk 1:20
101 94 ▼7 ISTA Kevyn Wallonie-Bruxelles ,,
102 97 ▼5 BELLAN Juraj Dukla Banska Bystrica 1:22
103 20 ▼83 BANASZEK Adrian Voster ATS Team ,,
104 109 ▲5 DINA Daniel Pannon Cycling Team ,,
105 38 ▼67 JULES Justin Wallonie-Bruxelles 1:23
106 122 ▲16 ABRAHAMSEN Jonas Uno-X Norwegian Development Team ,,
107 111 ▲4 CARR Simon Delko Marseille Provence ,,
108 119 ▲11 KASKO David Slovakia 1:25
109 137 ▲28 FRANCZAK Paweł Voster ATS Team 1:26
110 60 ▼50 URIANSTAD Martin Uno-X Norwegian Development Team 1:29
111 81 ▼30 PLUCIŃSKI Leszek Voster ATS Team 1:30
112 132 ▲20 KONOVALOVAS Ignatas Groupama – FDJ 1:31
113 68 ▼45 PELUCCHI Matteo Androni Giocattoli – Sidermec 1:33
114 100 ▼14 VLČÁK Martin Dukla Banska Bystrica ,,
115 63 ▼52 JANISZEWSKI Sylwester Voster ATS Team ,,
116 44 ▼72 MAGNUSSON Kim Riwal Readynez Cycling Team ,,
117 110 ▼7 BERES Stanislav Slovakia ,,
118 121 ▲3 SCHREURS Hamish Israel Cycling Academy 1:34
119 23 ▼96 KULIKOVSKIY Alexandr Gazprom-RusVelo 1:35
120 84 ▼36 BABIC Adrián Slovakia 1:36
121 70 ▼51 STEININGER Fabian Team Felbermayr – Simplon Wels ,,
122 102 ▼20 KRAWCZYK Szymon Voster ATS Team 1:37
123 90 ▼33 FETTER Erik Pannon Cycling Team ,,
124 62 ▼62 MORICZ Daniel Pannon Cycling Team 1:38
125 86 ▼39 WOLLENBERG Tim Team Felbermayr – Simplon Wels 1:44
126 72 ▼54 VARHAŇOVSKÝ Jakub Dukla Banska Bystrica 1:45
127 58 ▼69 MALIK Robert Slovakia 1:50
128 117 ▼11 KAŇKOVSKÝ Alois Elkov – Author Cycling Team 1:52
129 61 ▼68 AAEN JØRGENSEN Jonas Riwal Readynez Cycling Team 1:58
130 135 ▲5 BUCHMANN Emanuel BORA – hansgrohe ,,
131 115 ▼16 LAJCHA Juraj Slovakia 2:00
132 134 ▲2 ROBEET Ludovic Wallonie-Bruxelles 2:02
133 69 ▼64 VOROBYEV Anton Gazprom-RusVelo 2:08
134 128 ▼6 BRØCHNER Nicolai Riwal Readynez Cycling Team 2:11
135 133 ▼2 POLI Umberto Team Novo Nordisk 2:35
136 130 ▼6 FORRAY Andras Pannon Cycling Team 2:37
137 141 ▲4 KEISSE Iljo Deceuninck – Quick Step 2:52
138 139 ▲1 SAGIV Guy Israel Cycling Academy 2:57
139 136 ▼3 BOŽIČ Jon Adria Mobil 3:04
140 144 ▲4 GAUDU David Groupama – FDJ 3:26
141 140 ▼1 BRKIC Benjamin Team Felbermayr – Simplon Wels 3:32
142 138 ▼4 STASH Mamyr Gazprom-RusVelo 3:44
143 143 – OROSZ Gergő Pannon Cycling Team 3:46
144 142 ▼2 SZABO Miklos Pannon Cycling Team 4:13
145 145 – COMA Richard Slovakia 5:44
146 146 – WACKER Ludvig Anton Development Team Sunweb 7:57