fot. Vuelta a Espana

Mistrz świata sięgnął po wspaniałe zwycięstwo na Alto Mas de la Costa. Alejandro Valverde jest 3. w klasyfikacji generalnej i ma wielkie szanse, żeby powalczyć o najwyższe cele na wyścigu.

Przed dzisiejszym etapem Nairo Quintana podkreślał, że liderem Movistaru jest Alejandro Valverde. Zwycięzca 2. etapu poświęcił się dzisiaj dla mistrza świata, pomagając mu w triumfie na 7. odcinku Vuelty. Obydwaj plasują się w czołowej czwórce klasyfikacji generalnej z niedużą stratą do Miguela Angela Lopeza.

Po pierwsze, dziękuję zespołowi, a szczególnie Nairo za pomoc na finałowym podjeździe. Chcieliśmy zgubić Roglicia i Lopeza, którzy byli mocni, ale nie było to możliwe. Jechaliśmy odpowiednim tempem i to pomogło mi w odniesieniu zwycięstwa. Byłem pewien, że mogę wygrać. Potrzebowałem tego zwycięstwa. Jeśli nie wygrałbym, to również byłoby dobrze, ale miałem nogi na zwycięstwo i wierzyłem w nie. W koszulce mistrza świata jest to jeszcze bardziej szczególne. Jeszcze została duża część Vuelty, ale wydaje mi się, że to była najmocniejsza czwórka tego wyścigu

– powiedział mistrz świata tuż po odniesieniu zwycięstwa.

“El Bala” odniósł 13. triumf etapowy na Vuelcie w karierze. Wiele wskazuje na to, że po raz siódmy może stanąć na podium klasyfikacji generalnej tego touru.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments