fot. materiały prasowe ZWIFT

Zwift, globalna platforma treningowa i wyścigowa dla sportowców, została oficjalnym partnerem kolarskich MŚ w Yorkshire. Oznacza to, że na początku września pojawi się na niej replika trasy tegorocznego czempionatu, włącznie z ostatnimi rundami po ulicach Harrogate. 

– To fantastycznie, że Zwift ponownie będzie naszym oficjalnym partnerem. To jest nowy i bardzo ekscytujący produkt w naszej kolarskiej przestrzeni. Świetnie jest widzieć, jak sprawia, że ludzie z całego świata mogą być bliżej trasy MŚ i wirtualnie przejechać ją w całości. Jednak służy to nie tylko kibicom i kolarzom amatorom, ale również zawodnikom, którzy będą mogli zapoznać się z tą wymagającą trasą

– powiedział David Lappartient, prezydent Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI).

– Cieszę się, że kontynuujemy naszą długotrwałą historię z MŚ. Ta jest datowana na 2015 rok, kiedy to imprezę gościło Richmond. Znajdowała się tam trasa, która jak dotąd dostarczyła na Zwifcie najwięcej emocji. Tak, jak robiliśmy to w Richmond oraz w Innsbrucku, mamy nadzieję umożliwić ludziom znalezienie się bliżej miejsca akcji poprzez doświadczenie trasy w Yorkshire w domowym zaciszu

– dodaje Eric Min, szef Zwifta i współzałożyciel.

Podczas światowego czempionatu w Yorkshire będzie można odwiedzić siedzibę Zwifta, która będzie znajdowała się w Cold Bath Brewery, w centrum Harrogate. Wszyscy, którzy odwiedzą to miejsce będą mogli napić się kawy marki Colonna, coś zjeść, a także spróbować jednego z czterech rodzajów browarów, współpracujących z firmą Zwift.

Zwift Draft House będzie także miejscem, w którym przez cały tydzień odbędzie się wiele rozmaitych wydarzeń. Organizowane będą codzienne przejażdżki po hrabstwie Yorkshire, prowadzone przez markę Sigma Sports. Dodatkowo rowerzyści będą mogli korzystać z bezpłatnego parkingu oraz z umycia roweru przez firmę Muc-Off.

Nie byłoby Zwifta bez wirtualnych przejażdżek, więc odwiedzający będą mogli “pokręcić” na trenażerach. Wszystkie e-wyścigi będą odbywały się każdego wieczoru na drugim piętrze budynku.

Na czas trwania MŚ Zwift po raz pierwszy otworzy, który fanom tej formy da możliwość przymierzenia oraz nabycia ubrań i pamiątek. Ten również będzie mieścił się w Zwift Draft House.

Więcej informacji, włącznie z pełną listą aktywności, które będą miały miejsce w Zwift Draft House znajdują się na stronie internetowej: www.zwift.com/yorkshire.