fot. FCI

Patrick Lefevere kontynuuje kompletowanie potężnego składu Deceuninck – Quick Step na sezon 2020. Dziś umowę z belgijskim teamem parafował Davide Ballerini.

Ostatni sezon Ballerini spędził w ekipie Astany, gdzie prezentował się z bardzo przyzwoitej strony. Jego pierwszy sezon w cyklu World Tour okazał się być bardzo przyzwoity, w szczególności jeśli chodzi o wyścigi klasyczne. To od razu wzbudziło zainteresowanie ekip celujących w imprezy brukowane. Dziś Włoch oficjalnie podpisał umowę z zespołem Deceuninck – Quick Step.

Dołączenie do Deceuninck – Quick Step to spełnienie marzeń. Kiedy rozmawiałem z zespołem i dowiedziałem się, że jest mną zainteresowany, nie musiałem się zastanawiać. Wszystko ma swój początek w dzieciństwie, kiedy to oglądałem Paolo Bettiniego wygrywającego Il Lombardia w barwach Quick Stepu. Chwilę po wyścigu wyszedłem na rower i powiedziałem sobie, że kiedyś także założę tę koszulkę. Jak widać, udało mi się

– powiedział wyraźnie zadowolony Ballerini.

Utalentowany Włoch, który na początku swojej kariery trafił pod skrzydła Gianniego Savio, podpisał z Deceuninck – Quick Step dwuletni kontrakt.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments