fot. Criterium du Dauphine

Jakob Fuglsang nie zdecydował się na opuszczenie Astana Pro Team. Duńczyk o dwa lata przedłużył swój kontrakt z zespołem Alexandra Vinkourova.

Fuglsang jeździ w zespole Astany od początku 2013 roku. Ostatnio mówiło się o przejściu Duńczyka do innej drużyny. Jednak 34-latek zdecydował, że jego miejsce jest w obecnej ekipie. Ten sezon jest niezwykle udany dla Jakoba Fuglsanga. Duński kolarz wygrał Liege-Bastogne-Liege, Criterium du Dauphine oraz Vuelta a Andalucia. Był także 2. we Fleche Wallonie, 3. w Amstel Gold Race i Tirreno-Adriatico. Z powodu kraksy musiał wycofać się z Tour de France.

Jestem Szczęśliwy, że zostaję w zespole, w którym czuję się jak w domu. Jestem w Astanie od 7 lat i cieszę, że nadal tutaj będę. Jak wszyscy mogli zauważyć, w tym roku znalazłem swoje miejsce i otrzymałem duże wsparcie od całej drużyny. Ten sezon jest najlepszy w mojej karierze i to mnie bardzo motywuje. Teraz jadę na Vueltę, gdzie powalczę o etapy i zbudowanie formy na końcówkę sezonu. Cieszę się, że wszystko dobrze się skończyło i będę w zespole jeszcze przez dwa kolejne lata. Mam nadzieję na uzyskanie dobrych wyników dla drużyny

– przyznał Fuglsang dla oficjalnej strony internetowej Astana Pro Team.

Oprócz Duńczyka w składzie zespołu z Kazachstanu na Vueltę znaleźli się: Miguel Angel Lopez, Ion Izagirre, Gorka Izagirre, Omar Fraile, Luis Leon Sanchez, Manuele Boaro i Dario Cataldo.