Kolejny z doświadczonych zawodników mówi „dość”. Tym razem traf padł na Huberta Duponta, który ogłosił zakończenie zawodowej kariery.

Dupont przez wiele lat przewijał się przez światowy peleton, lecz ani razu w karierze nie udało mu się odnieść zwycięstwa. Mimo to kibice będą go doskonale pamiętać. 38-letni Francuz był bowiem bardzo solidnym góralem, o czym świadczą takie rezultaty jak 2×11 miejsce w Giro d’Italia, 7. miejsce w Giro del Trentino czy 2. pozycja w Route du Sud.

Kolarz, który prawie całą karierę był związany z ekipą AG2R miał też wiele innych zadań. Jak wiadomo, jego niemałe umiejętności utrzymywania formy przez 3 tygodnie pozwoliły mu stać się głównym pomocnikiem wielu znakomitych kolarzy. Najbardziej w pamięć zapaść może jednak jego znakomita współpraca z Johnem Gadret, kiedy ten w 2011 roku ukończył wyścig na 4. miejscu.

Poprzedni artykułTour of Denmark 2019: Tiesj Benoot otwiera rywalizację w duńskim wyścigu
Następny artykułWout van Aert odpuści ściganie w przełajach?
Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Oprócz kolarstwa kocha żużel, o którym pisze na portalu speedwaynews.pl. W wolnych chwilach bawi się w tłumacza, amatorsko jeździ i do późnych godzin nocnych gra półzawodowo w CS:GO.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments