fot. Casa Dorada Women Cycling Team

Tydzień temu informowaliśmy o przejściu Małgorzaty Jasińskiej do Casa Dorada Women Cycling Team. Teraz do nowego zespołu dołączyły Rachel Neylan i Enara Lopez.

Transfer Małgorzaty Jasińskiej został ogłoszony jako pierwszy. W kolejnych dniach ekipa byłego kolarza Inigo Cuesty zakomunikowała o podpisaniu kontraktów z dwiema kolejnymi zawodniczkami. Wnioskować można, że nowa ekipa będzie mieszanką młodości i doświadczenia.

Do Casa Dorada Women Cycling Team dołączyła Rachel Neylan. 37-letnia Australijka w tym sezonie ściga się dla Team Virtu Cycling, a w poprzednim roku była koleżanką klubową Jasińskiej w Movistarze. Wcześniej przez dłuższy czas była związana z Oricą. W 2012 roku w Valkenburgu została mistrzynią świata, przegrywając tylko z Marianne Vos. Jej największym sukcesem jest triumf w Grand Prix de Plumelec w 2016 roku. W obecnym sezonie wygrała etap Gracia Orlova.

Kolejnym nabytkiem hiszpańskiej grupy jest Enara Lopez. 22-letnia Hiszpanka obecnie jest zawodniczką Bizkaia Durango-Euskadi Murias. W swojej krótkiej karierze już dwukrotnie ukończyła Giro Rosa i wystartowała w kilku prestiżowych wyścigach. Nie ma na koncie dużych sukcesów, ale zanotowała solidne rezultaty.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments