fot. Tour de l'Avenir

Stażysta CCC wygrał po ucieczce 4. etap Tour de l’Avenir. Nowym liderem został Francuz Simon Gugliemi.

Po stosunkowo trudnym wczorajszym etapie przyszedł czas na coś nieco łatwiejszego. Kolarze ruszali z Mauriac-jednej z najstarszych miejscowości w departamencie Cantal. Pierwsza część trasy do Espalion obfitowała w trudności. Kolarze mieli do pokonania trzy górskie premie – Col de Saint-Georges (3. kat), Col de Legal (2.kat) i Col de Saint-Simon (3.kat), a także kilka krótszych wzniesień. Druga część była jednak znacznie prostsza, więc raczej nie należało się spodziewać większych przetasowań w klasyfikacji generalnej .

Taki profil trasy sprzyjał uciekinierom. Można więc było przypuszczać, że dziś w odjazd zabiorą się naprawdę mocni kolarze. I tak właśnie było. Po 20 kilometrach od głównej grupy oderwała się ósemka: Patrick Gamper (Austria), Fred Wright (Wielka Brytania), Miguel Heidemann, Patrick Haller (Niemcy), Joel Suter (Szwajcaria), Simon Giuglielmi (Francja), Giovanni Aleotti (Włochy) i Soren Waerenskjold (Norwegia).

Po przejechaniu przez wszystkie górskie premie, które zgarnął Aleotti, przewaga odjazdu wynosiła około dwóch i pół minuty. I choć do pracy zabrali się Amerykanie, Słoweńcy, Szwajcarzy i Norwegowie, to przewaga nie zmniejszyła się drastycznie, więc na 10 kilometrów przed metą uciekinierzy mogli być pewni, że jeden z nich sięgnie po zwycięstwo. Co więcej, coraz więcej wskazywało na to, że żółtą koszulkę przejmie ktoś z dwójki Guglielmi-Aleotti, dlatego na kontratak zdecydował się dotychczasowy lider- Tobias Foss, jednak na nic się to zdało- szybko doścignął go peleton, a przewaga ucieczki wciąż wynosiła powyżej 2 minut.

Najszybszy okazał się Fred Wright, dla którego było to już drugie ważne zwycięstwo w tym sezonie, po triumfie na 7. odcinku Baby Giro. Nowym liderem został czwarty na etapie Guglielmi, któremu po piętach depta znajdujący się sekundę za nim Giovanni Aleotti- nowy lider klasyfikacji górskiej.

Wyniki 4. etapu:

1 WRIGHT Fred GRANDE BRETAGNE GBR 3h54’44”
2 SUTER Joel SUISSE SUI
3 WÆRENSKJOLD Søren NORVEGE NOR
4 GUGLIELMI Simon FRANCE FRA
5 GAMPER Patrick AUTRICHE AUT
6 ALEOTTI Giovanni ITALIE ITA
7 HALLER Patrick ALLEMAGNE GER
8 HEIDEMANN Miguel ALLEMAGNE GER 14”
9 BROWN Jim GRANDE BRETAGNE GBR 02’05”
10 FINKŠT Tilen SLOVENIE SLO ‘
11 FOSS Tobias S. NORVEGE NOR ‘
12 NIELSEN Andreas DANEMARK DEN ‘
13 FROIDEVAUX Robin SUISSE SUI ‘
14 KELEMEN Petr CENTRE MONDIAL DU CYCLI CZE ‘
15 PEÁK Barnabás HONGRIE HUN ‘
16 KLUCKERS Arthur LUXEMBOURG LUX ‘
17 LAPIERRE Louis NOUVELLE AQUITAINE FRA ‘
18 GIRMAY HAILU Biniam ERYTHREE ERI ‘
19 HECHT Gage ETATS-UNIS USA ‘
20 CAÑELLAS SANCHEZ Xavier ESPAGNE ESP ‘
21 REYNDERS Jens BELGIQUE BEL ‘
22 FETTER Erik HONGRIE HUN ‘
23 MAGENNIS Liam AUSTRALIE AUS ‘
24 EEKHOFF Nils PAYS-BAS NED ‘
25 COVI Alessandro ITALIE ITA ‘
26 PRIES Cédric LUXEMBOURG LUX ‘
27 BAYER Tobias AUTRICHE AUT ‘
28 KARL Ádám HONGRIE HUN ‘
29 BISSEGGER Stefan SUISSE SUI ‘
30 PIDCOCK Thomas GRANDE BRETAGNE GBR ‘
31 MULUEBERHAN Henok ERYTHREE ERI ‘
32 WHITE Nicholas AUSTRALIE AUS ‘
33 HEIDERSCHEID Colin LUXEMBOURG LUX ‘
34 RUTSCH Jonas ALLEMAGNE GER ‘
35 O’MAHONY Daragh CENTRE MONDIAL DU CYCLI IRL ‘
36 ROSSINI Quentin NOUVELLE AQUITAINE FRA ‘
37 JORGENSON Mattéo ETATS-UNIS USA ‘
38 MÄRKL Niklas ALLEMAGNE GER ‘
39 HERNANDEZ Michael ETATS-UNIS USA ‘
40 SLEEN Torjus NORVEGE NOR ‘
41 TORO CAICEDO Cristian Alexander EQUATEUR ECU ‘
42 BOILEAU Alan FRANCE FRA ‘
43 GERVAIS Laurent CANADA CAN ‘
44 FOULON Dorian NOUVELLE AQUITAINE FRA ‘
45 JARNET Maxime AUVERGNE RHONE-ALPES FRA ‘
46 VAN TRICHT Stan BELGIQUE BEL ‘
47 SHPAKOUSKI Yahor BIELORUSSIE BLR ‘
48 VAN DEN BERG Lars PAYS-BAS NED ‘
49 VAN WILDER Ilan BELGIQUE BEL ‘
50 BAGIOLI Andrea ITALIE ITA ‘
51 ELOSEGUI MOMEÑE Iñigo ESPAGNE ESP ‘
52 JARC Aljaž SLOVENIE SLO ‘
53 VANSEVENANT Mauri BELGIQUE BEL ‘
54 BATTISTELLA Samuele ITALIE ITA ‘
55 GARCIA SOSA Jhojan Orlando COLOMBIE COL ‘
56 KATERBERG Ben CANADA CAN ‘
57 QUINTEROS Alexis EQUATEUR ECU ‘
58 LÜSCHER Damian SUISSE SUI ‘
59 ZUKOWSKY Nickolas CANADA CAN ‘
60 MONTENEGRO Santiago EQUATEUR ECU ‘
61 CARVALHO Gonçalo PORTUGAL POR ‘
62 HOCEVAR Kristjan SLOVENIE SLO ‘
63 MARCHUK Dzianis BIELORUSSIE BLR ‘
64 MONIQUET Sylvain BELGIQUE BEL ‘
65 CAMPOS Francisco PORTUGAL POR ‘
66 DEBESAY Yacob ERYTHREE ERI ‘
67 BALFOUR Stuart GRANDE BRETAGNE GBR ‘
68 GROVES Kaden AUSTRALIE AUS ‘
69 PRIMOŽIC Jaka SLOVENIE SLO ‘
70 RUBIO REYES Einer Augusto COLOMBIE COL ‘
71 JENNER Samuel AUSTRALIE AUS ‘
72 VERMEULEN Moran AUTRICHE AUT ‘
73 MOTA Guilherme PORTUGAL POR ‘
74 OLDANI Stefano ITALIE ITA ‘
75 CONCA Filippo ITALIE ITA ‘
76 SEKKAK Imad CENTRE MONDIAL DU CYCLI MAR ‘
77 GALL Felix AUTRICHE AUT ‘
78 BUSTAMANTE RUDA Adrian Camilo COLOMBIE COL ‘
79 SEDLÁCEK Vojtech CENTRE MONDIAL DU CYCLI CZE ‘
80 VAS Balázs HONGRIE HUN ‘
81 PEÑA JIMENEZ Jesus David COLOMBIE COL ‘
82 FATKULLIN Valerii RUSSIE RUS ‘
83 ZIMMERMANN Georg ALLEMAGNE GER ‘
84 ARENSMAN Thymen PAYS-BAS NED ‘
85 TEJADA CANACUE Harold Alfonso COLOMBIE COL ‘
86 BERRADE FERNANDEZ Urko ESPAGNE ESP ‘
87 JACOBS Johan SUISSE SUI ‘
88 VOIGT Eric ETATS-UNIS USA ‘
89 VALTER Attila HONGRIE HUN ‘
90 CEPEDA Jefferson EQUATEUR ECU ‘
91 CHAMPOUSSIN Clément FRANCE FRA ‘
92 BURGAUDEAU Mathieu FRANCE FRA ‘
93 RIES Michel LUXEMBOURG LUX ‘
94 EVANS Alexander AUSTRALIE AUS ‘
95 ALBA BOLIVAR Juan Diego COLOMBIE COL ‘
96 PRODHOMME Nicolas FRANCE FRA ‘
97 HOOLE Daan PAYS-BAS NED ‘
98 TEWELDE Robel ERYTHREE ERI ‘
99 ROBERGE Adam CANADA CAN ‘
100 POTTER Michael AUSTRALIE AUS ‘
101 LALBA Clement NOUVELLE AQUITAINE FRA ‘
102 AGIRRE EGAÑA Jon ESPAGNE ESP ‘
103 MAGALHÃES Jorge PORTUGAL POR ‘
104 PARRA CUERDA Jose Felix ESPAGNE ESP ‘
105 AGUT Maxime NOUVELLE AQUITAINE FRA ‘
106 HOLSTAD Ludvik Aspelund NORVEGE NOR ‘
107 LOUVET Louis AUVERGNE RHONE-ALPES FRA ‘
108 HEINSCHKE Leon ALLEMAGNE GER 02’19”
109 LOPEZ GRANIZO Harold Martin EQUATEUR ECU ‘
110 CHRETIEN Charles-Etienne CANADA CAN ‘
111 WILDAUER Markus AUTRICHE AUT ‘
112 RONDEAU Fabien AUVERGNE RHONE-ALPES FRA ‘
113 DOLEATTO Aurélien FRANCE FRA ‘
114 ACOSTA Thomas AUVERGNE RHONE-ALPES FRA ‘
115 HINDSGAUL MADSEN Jacob DANEMARK DEN ‘
116 DEBONS Antoine SUISSE SUI ‘
117 LEBRETON Jacques AUVERGNE RHONE-ALPES FRA ‘
118 GUILLOT Jocelyn AUVERGNE RHONE-ALPES FRA ‘
119 SCHELLING Ide PAYS-BAS NED ‘
120 HEALY Ben CENTRE MONDIAL DU CYCLI IRL ‘
121 URIANSTAD Martin Bugge NORVEGE NOR ‘
122 JØRGENSEN Mathias Norsgaard DANEMARK DEN ‘
123 LAZKANO LOPEZ Oier ESPAGNE ESP ‘
124 DINA Dániel HONGRIE HUN ‘
125 HARO Wilson EQUATEUR ECU 02’47”
126 SCOTT Robert GRANDE BRETAGNE GBR 03’08”
127 HULGAARD Morten DANEMARK DEN 03’23”
128 PRICE-PEJTERSEN Johan DANEMARK DEN 04’08”
129 FOKIN Mikhail RUSSIE RUS 04’17”
130 CEMAŽAR Nik SLOVENIE SLO 04’24”
131 COTE Pier Andre CANADA CAN 05’26”
132 WEYRICH Maxime LUXEMBOURG LUX ‘
133 HAIDET Lance ETATS-UNIS USA ‘
134 SHEEHAN Riley ETATS-UNIS USA ‘
135 HORVAT Žiga SLOVENIE SLO ‘
136 ANDERSEN Idar NORVEGE NOR 06’51”
137 FRIEDRICH Marco AUTRICHE AUT ‘

Nie ukończyli :
VERSCHAEVE Viktor BELGIQUE
HAYTER Ethan GRANDE BRETAGNE
VOLKAU Ilya BIELORUSSIE

Klasyfikacja generalna:

1 GUGLIELMI Simon FRANCE FRA 11h37’02”
2 ALEOTTI Giovanni ITALIE ITA 01”
3 FOSS Tobias S. NORVEGE NOR 42”
4 SLEEN Torjus NORVEGE NOR ‘
5 LÜSCHER Damian SUISSE SUI ‘
6 BATTISTELLA Samuele ITALIE ITA 01’06”
7 BAGIOLI Andrea ITALIE ITA ‘
8 OLDANI Stefano ITALIE ITA ‘
9 PIDCOCK Thomas GRANDE BRETAGNE GBR 01’08”
10 BISSEGGER Stefan SUISSE SUI 01’14”
11 CHAMPOUSSIN Clément FRANCE FRA 01’20”
12 EVANS Alexander AUSTRALIE AUS 01’37”
13 RUTSCH Jonas ALLEMAGNE GER 01’41”
14 VANSEVENANT Mauri BELGIQUE BEL 01’44”
15 MONIQUET Sylvain BELGIQUE BEL ‘
16 VAN WILDER Ilan BELGIQUE BEL ‘
17 GAMPER Patrick AUTRICHE AUT 01’52”
18 CONCA Filippo ITALIE ITA ‘
19 VAN DEN BERG Lars PAYS-BAS NED 01’54”
20 ARENSMAN Thymen PAYS-BAS NED 01’55”
21 GALL Felix AUTRICHE AUT 01’59”
22 PRODHOMME Nicolas FRANCE FRA 02’02”
23 BURGAUDEAU Mathieu FRANCE FRA 02’04”
24 SUTER Joel SUISSE SUI 02’12”
25 VALTER Attila HONGRIE HUN 02’27”
26 VAN TRICHT Stan BELGIQUE BEL 02’28”
27 BERRADE FERNANDEZ Urko ESPAGNE ESP 02’29”
28 BAYER Tobias AUTRICHE AUT 02’31”
29 BOILEAU Alan FRANCE FRA 02’36”
30 ZIMMERMANN Georg ALLEMAGNE GER 02’41”
31 JORGENSON Mattéo ETATS-UNIS USA 02’47”
32 TEJADA CANACUE Harold Alfonso COLOMBIE COL 02’51”
33 GARCIA SOSA Jhojan Orlando COLOMBIE COL ‘
34 RUBIO REYES Einer Augusto COLOMBIE COL ‘
35 VERMEULEN Moran AUTRICHE AUT 02’59”
36 JENNER Samuel AUSTRALIE AUS 03’03”
37 RIES Michel LUXEMBOURG LUX 03’04”
38 ZUKOWSKY Nickolas CANADA CAN 03’14”
39 ELOSEGUI MOMEÑE Iñigo ESPAGNE ESP ‘
40 PARRA CUERDA Jose Felix ESPAGNE ESP ‘
41 SEKKAK Imad CENTRE MONDIAL DU CYCLISME MAR 03’22”
42 MAGENNIS Liam AUSTRALIE AUS 03’23”
43 ALBA BOLIVAR Juan Diego COLOMBIE COL 03’24”
44 KATERBERG Ben CANADA CAN 03’29”
45 HALLER Patrick ALLEMAGNE GER 03’39”
46 JØRGENSEN Mathias Norsgaard DANEMARK DEN 03’40”
47 FETTER Erik HONGRIE HUN 03’43”
48 LALBA Clement NOUVELLE AQUITAINE FRA ‘
49 LEBRETON Jacques AUVERGNE RHONE-ALPES FRA ‘
50 BALFOUR Stuart GRANDE BRETAGNE GBR 03’44”
51 HOCEVAR Kristjan SLOVENIE SLO 03’52”
52 WRIGHT Fred GRANDE BRETAGNE GBR 03’54”
53 GIRMAY HAILU Biniam ERYTHREE ERI 03’56”
54 BUSTAMANTE RUDA Adrian Camilo COLOMBIE COL 04’03”
55 NIELSEN Andreas DANEMARK DEN 04’05”
56 ROBERGE Adam CANADA CAN 04’12”
57 FROIDEVAUX Robin SUISSE SUI 04’17”
58 AGIRRE EGAÑA Jon ESPAGNE ESP 04’19”
59 LOUVET Louis AUVERGNE RHONE-ALPES FRA 04’27”
60 SCHELLING Ide PAYS-BAS NED 04’28”
61 PEÑA JIMENEZ Jesus David COLOMBIE COL 04’30”
62 CARVALHO Gonçalo PORTUGAL POR 04’33”
63 CEPEDA Jefferson EQUATEUR ECU 04’51”
64 MOTA Guilherme PORTUGAL POR ‘
65 FINKŠT Tilen SLOVENIE SLO 04’52”
66 JARC Aljaž SLOVENIE SLO 04’53”
67 DEBESAY Yacob ERYTHREE ERI 04’57”
68 HECHT Gage ETATS-UNIS USA 05’01”
69 TEWELDE Robel ERYTHREE ERI 05’03”
70 PRIMOŽIC Jaka SLOVENIE SLO 05’08”
71 MAGALHÃES Jorge PORTUGAL POR 05’37”
72 GUILLOT Jocelyn AUVERGNE RHONE-ALPES FRA 05’38”
73 JARNET Maxime AUVERGNE RHONE-ALPES FRA 05’46”
74 COVI Alessandro ITALIE ITA 05’55”
75 HEALY Ben CENTRE MONDIAL DU CYCLISME IRL ‘
76 LAZKANO LOPEZ Oier ESPAGNE ESP 06’00”
77 FATKULLIN Valerii RUSSIE RUS 06’12”
78 QUINTEROS Alexis EQUATEUR ECU 06’17”
79 MONTENEGRO Santiago EQUATEUR ECU ‘
80 HARO Wilson EQUATEUR ECU 06’24”
81 REYNDERS Jens BELGIQUE BEL 06’35”
82 POTTER Michael AUSTRALIE AUS 06’38”
83 FOULON Dorian NOUVELLE AQUITAINE FRA 06’40”
84 RONDEAU Fabien AUVERGNE RHONE-ALPES FRA 06’45”
85 SHPAKOUSKI Yahor BIELORUSSIE BLR ‘
86 KLUCKERS Arthur LUXEMBOURG LUX 06’52”
87 HULGAARD Morten DANEMARK DEN 07’10”
88 HAIDET Lance ETATS-UNIS USA 07’14”
89 TORO CAICEDO Cristian Alexander EQUATEUR ECU 07’15”
90 LAPIERRE Louis NOUVELLE AQUITAINE FRA 07’18”
91 HOOLE Daan PAYS-BAS NED 07’26”
92 ROSSINI Quentin NOUVELLE AQUITAINE FRA 08’06”
93 SEDLÁCEK Vojtech CENTRE MONDIAL DU CYCLISME CZE 08’38”
94 MARCHUK Dzianis BIELORUSSIE BLR 08’42”
95 BROWN Jim GRANDE BRETAGNE GBR 08’50”
96 KARL Ádám HONGRIE HUN 09’08”
97 AGUT Maxime NOUVELLE AQUITAINE FRA 09’16”
98 HOLSTAD Ludvik Aspelund NORVEGE NOR 09’18”
99 HEIDEMANN Miguel ALLEMAGNE GER 09’21”
100 ACOSTA Thomas AUVERGNE RHONE-ALPES FRA 09’45”
101 VOIGT Eric ETATS-UNIS USA 11h46’51” 09’49”
102 HEINSCHKE Leon ALLEMAGNE GER 10’21”
103 DEBONS Antoine SUISSE SUI 11’12”
104 PRIES Cédric LUXEMBOURG LUX 11’16”
105 COTE Pier Andre CANADA CAN 11’35”
106 GERVAIS Laurent CANADA CAN 11’36”
107 ANDERSEN Idar NORVEGE NOR 11’44”
108 HINDSGAUL MADSEN Jacob DANEMARK DEN 12’22”
109 URIANSTAD Martin Bugge NORVEGE NOR 12’39”
110 FOKIN Mikhail RUSSIE RUS 13’03”
111 MULUEBERHAN Henok ERYTHREE ERI 13’24”
112 MÄRKL Niklas ALLEMAGNE GER 13’38”
113 DOLEATTO Aurélien FRANCE FRA 13’52”
114 PEÁK Barnabás HONGRIE HUN 14’24”
115 WÆRENSKJOLD Søren NORVEGE NOR 14’31”
116 FRIEDRICH Marco AUTRICHE AUT 14’55”
117 PRICE-PEJTERSEN Johan DANEMARK DEN 15’29”
118 GROVES Kaden AUSTRALIE AUS 16’27”
119 SCOTT Robert GRANDE BRETAGNE GBR 17’01”
120 CAMPOS Francisco PORTUGAL POR 17’11”
121 KELEMEN Petr CENTRE MONDIAL DU CYCLISME CZE 17’12”
122 HERNANDEZ Michael ETATS-UNIS USA 17’18”
123 DINA Dániel HONGRIE HUN 17’31”
124 HEIDERSCHEID Colin LUXEMBOURG LUX 17’54”
125 EEKHOFF Nils PAYS-BAS NED ‘
126 HORVAT Žiga SLOVENIE SLO ‘
127 CAÑELLAS SANCHEZ Xavier ESPAGNE ESP 18’25”
128 O’MAHONY Daragh CENTRE MONDIAL DU CYCLISME IRL 19’19”
129 CEMAŽAR Nik SLOVENIE SLO 19’35”
130 WILDAUER Markus AUTRICHE AUT 20’26”
131 JACOBS Johan SUISSE SUI 20’27”
132 WHITE Nicholas AUSTRALIE AUS 22’24”
133 CHRETIEN Charles-Etienne CANADA CAN 26’06”
134 SHEEHAN Riley ETATS-UNIS USA 28’00”
135 WEYRICH Maxime LUXEMBOURG LUX 28’20”
136 VAS Balázs HONGRIE HUN 30’22”
137 LOPEZ GRANIZO Harold Martin EQUATEUR ECU 35’04”

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments