Zwycięzca dwóch etapów w hiszpańskiej Vuelcie 2017 Tomasz Marczyński znalazł się w składzie drużyny Lotto-Soudal na tegoroczną edycję tego wyścigu. 

Celem belgijskiego zespołu w tegorocznej, siedemdziesiątej czwartej edycji Vuelty będzie walka o etapowe zwycięstwa, bowiem w składzie nie ma kolarza, który mógłby odgrywać rolę lidera jeśli idzie o walkę w klasyfikacji generalnej.

Dla 35-letniego Tomasza Marczyńskiego będzie to czwarty start w Wyścigu dookoła Hiszpanii w karierze. W 2017 roku dwa razy uniósł ręce w geście triumfu – na etapie numer sześć i dwanaście. Tym razem z pewnością ponownie będzie starał się wywalczyć dla drużyny zwycięstwo. Podczas wyścigu Tour de Pologne Polak pokazał oznaki dobrej dyspozycji, choć ocen tego występu należy dokonywać ostrożnie z uwagi na wyjątkowe okoliczności związane z nagłą i tragiczną śmiercią Bjorga Lambrechta.

Debiutantami w składzie Lotto-Soudal będą 27-letni Carl Fredrik Hagen i 28-letni Brian van Goethem.

Vuelta a Espana 2019 rozpocznie się 24 sierpnia jazdą drużynową na czas w miejscowości Torrevieja, na południu Hiszpanii.

Pełny skład drużyny Lotto-Soudal na wyścig Vuelta a Espana 2019: Sander Armée, Thomas De Gendt, Carl Fredrik Hagen, Tomasz Marczyński, Tosh Van der Sande, Brian van Goethem, Harm Vanhoucke oraz Jelle Wallays.